Advert

Bu Besinler Kalori İçermiyor

İçerdikleri düşük kalori miktarları ile diyet yapanlar tarafından sıklıkla tercih edilen bu besinler, düzenli tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı oluyor.

Bu Besinler Kalori İçermiyor

Diyet sürecinde kalorili yiyeceklerden uzak durmaya çalışan bireyler, tüketim miktarına dikkat etmek koşulu ile düşük kalori oranına sahip bazı gıdalar ile kolaylıkla zayıflayabiliyor.

Diyet sürecinde besinlerin vitamin ve mineral değerlerinin önemine değinen uzmanlar, gıdaların besin içerikleri baz alınarak tüketildiğinde metabolizma hızını arttırarak sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olduğuna değiniyor.

Oluşturulan diyet listelerinde zengin içerikli besinlerle, düşük kalorili besinlere yer verilmesi gerektiğini belirten uzmanlar, kalori olarak düşük besin değeri olarak fazlar olan gıdaları ise şu şekilde sıralıyor;

Hemen hemen her öğünde yemeklere tat vermesi için konulan soğanın zengin içeriğinin yanı sıra 100 gr da 4 kalori olduğu biliniyor.

İçeriğin de bulunan yüksek su miktarı nedeniyle su deposu olarak bilinen salatalık ise 16 kalorilik değeri ile kalori içermeyen besinler arasında birinci sırada yer alıyor.

Sıfır kalori miktarı ile bilinen sebzelerin başında yer alan kereviz ise içerdiği 16 kalori miktarının yanında tamamen sudan oluşan bir besin olarak nitelendiriliyor.

Ülkemiz de pek tüketilmeyen bir turp çeşidi olan bürüksel lahanası ise, 100 gram başına içerdiği 43 kalori ile düşük kalorili besinler arasına giriyor.

Sevilen ve her mevsimde tüketilen besinler arasında yer alan elma ise 100 gramında  52 kalori bulundurarak tüketim miktarına dikkat edildiği takdir de, içerdiği zengin vitamin, mineral, selülöz ve antioksidan değerleri ile diyet listelerinin vazgeçilmez gıdaları arasında yer alıyor.

Kış meyvelerinden olan portakal ise C vitamini bakımından zengin içeriğinde,100 gramında yaklaşık 47 kalori bulunduruyor.

düşük kalorili besinler metabolizma diyet sağlıklı zayıflama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor son dakika.. Damien Da Silva Trabzon’da
Trabzonspor son dakika.. Damien Da Silva Trabzon’da
Kayseri son dakika .. AKP İl Başkanı Hasyüncü'den önemli açıklama
Kayseri son dakika .. AKP İl Başkanı Hasyüncü'den önemli açıklama