Beşiktaş Stadı'nı kim yaptırdı Vodafone Park ne zaman yapıldı

Türkiye Ampute Milli Takımının Avrupa Şampiyonu olduğu maç sonrası Recep Tayip Erdoğan ile ,Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak 'ın arasında yaşanılan diyalog Beşiktaş Stadı'nın kime ait olduğu sorusunu akıllara getirdi.

Beşiktaş Stadı'nı kim yaptırdı  Vodafone Park ne zaman yapıldı

Türkiye Ampute Milli Takımının Avrupa Şampiyonu olduğu maç sonrasında kutlama paylaşımlarıyla sarsılan sosyal medyada  konuyla bağlantılı olarak en çok merak edilenler arasında Beşiktaş Stadı’nın kim tarafından yaptırıldığı yer aldı.

Türkiye Ampute Milli Takımının Avrupa Şampiyonluğunu Recep Tayyip Erdoğan , Twıtter üzerinden paylaştığı "İngiltereyi yenerek Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Futbol takımımızı yürekten tebrik ediyorum. Türkiye sizinle gurur duyuyor!" ifadeleri ile kutladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ‘ında şampiyonluk sonrası, “Cumhurbaşkanı Erdoğana, "Beşiktaşa saha için teşekkür ediyoruz efendim. Bizim talebimizi kırmadılar" dedi.  Bunun üzerine Erdoğan ise karşılık olarak  "Beşiktaşın mı saha ya? Ulan bizim verdiğimiz paralarla yaptılar" yanıtı verdi.

Bu diyaloğun yayılmasının ardından  ise maç sonrası sosyal medyada en çok merak edilen konu Beşiktaş Stadı’nın kim tarafından yaptırıldığı oldu.

Beşiktaş İnönü Stadı

Beşiktaş İnönü stadı Beşiktaş Kulübü’nün ilk stadı olmak ile birlikte 1947 yılında açılmıştır. Stadyumun temeli, 19 Mayıs 1939 yılında atılmakla birlikte stadın açılışı 1947yi bulmuştur. İnönü Stadı 1947 ile 2013 yılları arasında hizmet vermiş olmakla birlikte, yeni bir stad açılacak olması nedeniyle İnönü Stadı’nın yıkımına 2013 yılı Haziran ayında başlanmıştır.

Vodafone Park

1947 yılında BJK İnönü Stadyumunun yıkıldığı alanda inşasına başlanılan Vodafone Park’ın,   gerekli izinlerin çıkmaması nedeniyle ertelenen inşasına resmi olarak 17 Ocak 2013 tarihinde başlanmıştır.

Vodafone şirketi bu stadyuma 2014-15 sezonundan başlayarak 15 sezon isim sponsoru olmak suretiyle destek olmuştur. 

O dönem bir ilke imza atan Vodafone, taraftarlardan gelen mektupları da stadın temeline karıştırarak "Temelinde Aşk Var" adlı sloganını da inşa projesine dâhil etmişti.

Stadyumun açılışı ise 10 Nisan 2016 tarihinde taraftarlara kapalı ve sadece özel davetlilere açık bir şekilde gerçekleştirilmiştir. 

Açılış töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, TBMM eski Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş ve takım kaptanları Tolga Zengin ve Necip Uysal, Beşiktaş eski Başkanı Serdar Bilgili, Beşiktaş eski teknik direktörleri Gordon Milne, Bernd Schuster, Ertuğrul Sağlam, ile iş, spor ve siyaset dünyasından davetlilerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

beşiktaş beşiktaş stadyumu inönü stadı vodafone park Türkiye Ampute Milli Takımı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor