Bembeyaz dişlere sahip olmak istermisiniz

Diş doktoruna gitmeden inci gibi dişlere sahip olabilirsiniz. Evde diş beyazlatma yöntemleri çok kolay

Bembeyaz dişlere sahip olmak istermisiniz

Dişler ; kişinin sağlığı ve güzel görünümü için çok önemlidir.  Bir şeyler yemeyi kolaylaştıran dişler zamanla sarara bilmektedir. 
Dişlerin sararma sebepleri:
• Sigara (sarılık kalıcı olabilir)
• Kahve ve çay( maske ile geçebilir)

Yöntemi
Diş beyazlatma yöntemlerinde hem bitkisel hem dişçi yardımıyla yapılabilmektedir. Doktora gitmek istemeyen kişiler evde uygulanabilecek yöntemleri uygulayarak diş beyazlatma işlemlerini gerçekleştire bilirler

Kabartma Tozu ve Limon
Rendelenmiş limon veya sıkılmış limon suyu ve kabartma tozunu bir kap içerisinde karıştırarak diş fırçasına batırma işlemi yapılır. Ve diş fırçalama kuralı ile fırçalanır. Bu işlem haftada 3 kez yapılmalıdır.

Karbonat ile
Karbonat diş beyazlatma konusunda en iyi malzemelerden birisidir. Ağız çalkalama işlemi yaptıktan sonra , karbonatı diş fırçasına batırarak ufak adımlarla fırçalama yapılır. Bu işlem her gün yapılmamalıdır. Aksi takdirde diş minelerine zarar verebilmektedir.

Elma Sirkesi ve kabartma Tozu
Saçlara ve cilde oldukça faydası olan sirkenin , dişlere de oldukça faydası bulunmaktadır. Kabartma tozu ile kullanıldığı zaman bu  etki 2 katına çıkmaktadır. Bir kaseye sirke ve kabartma tozunu karıştırarak macun kıvamına getirmek gerekiyor ( 1paket kabartma tozu yeterli olacaktır) Macun kıvamında ki karışımı diş fırçanıza sürerek dişlerinizi uygulayınız. Bu işlem haftada 1 uygulanması gerekir. Aksi takdirde diş minelerine zarar görebilir.
Evde diş beyazlatma yöntemi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza