Advert

Balıkesir için flaş iddia! Uğur AKP'den istifa edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın haftalardır istifa etmesini beklediği ancak istifasını şu güne kadar dile getirmeyen Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur için flaş bir iddia ortaya atıldı.

Balıkesir için flaş iddia! Uğur AKP'den istifa edecek

Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un Belediye Başkanlığı görevinden henüz istifa etmesi, siyasi kulüplerde yeni bir söylentiyi beraberinde getirdi. 

Uğur veda edecek
Yıllardır AK Parti'den Balıkesir Belediye Başkanı olarak görev yapan Ahmet Edip Uğur'un kendisine verilen talimata halen yerine getirmemesi ve bugün "Bu işin içerisinde vefa da var veda da var" şeklinde açıklaması üzerine "İstifa ettiniz mi" sorusunu yanıtsız bırakması kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

AKP'den ayrılacak mı?
Kimi ajansların Ahmet Edip Uğur'un belediye başkanlığı görevinden istifa ettiği yönünde haberi abonelerine geçmesine rağmen böyle bir durumun olmadığının anlaşılması üzerine bazı yorumcular ve siyasetçiler, Ahmet Edip Uğur'un AK Parti ile yolunu ayıracağı iddiasında bulunuyor. Özellikle sosyal paylaşım sitelerinde Uğur'un şu ana kadar istifa etmeyip görevini devam ettiriyor olmasının da bu düşünceyi desteklediği görüşünü savunanlar son derece fazla.

Uğur'a gözdağı
Bugün akşam saatlerinde oldukça ilginç bir iddia da beraberinde geldi. Ahmet Edip Uğur'un görevinden istenildiği şekilde istifa etmesi halinde hiç bir türlü yaptırım yapılmayacak. Ancak Uğur eğer istifa etmezse devreye İçişleri Bakanlığı girecek. Belediye'ye denetçi gönderileceği ve Uğur hakkında soruşturma başlatılıp açığa dahi alınabileceği iddiası da gözdağı olarak addedildi. Bu da "İstenileni yaparsa, yolsuzluk yaptıysa bile üstü kapatılacak. İstenileni yapmazsa belediye çalışmaları didik didik edilip açık bulunup ceza kesilecek" yorumunu beraberinde getirdi.

Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur Ahmet Edip Uğur AKP istifa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Japonya'ya nasıl gidilir ? Japonya işçi alacak
Japonya'ya nasıl gidilir ? Japonya işçi alacak
Anadolu Efes deplasmanda coştu
Anadolu Efes deplasmanda coştu