Balık sezonun açıldı fiyatlar el yakıyor

1 Eylül itibariyle denizlerde ki av yasağının kalmasıyla balık sezonu da açıldı. Fakat fiyatlar el yakıyor.

Balık sezonun açıldı fiyatlar el yakıyor

Her ne kadar balık sezonu açılsa da balıkçılar av yasağı sonrası denizler de istediği bolluğu yakalamayınca bu durum etiketlere yansıdı.

Balıkçıların tezgâhlarını palamut, istavrit, sardalya ve tekir süsledi. 40 yıl sonra Marmara’da görülen uskumru da kilosu 20 liradan alıcı bekliyor.

Denizlerde av yasağının kalktığı 1 Eylül’ün Kurban Bayramı’na denk gelmesi sebebiyle gecikmeli olarak denize açılan balıkçılar önceki akşam ‘Vira bismillah’ dedi. Çalışanlarının tatilde olması ve balığın azlığı nedeniyle bazı balıkçılar denize açılmazken, açılanlar da ilk gün hayal kırıklığına uğradı. Geçen yılki palamut bolluğuyla yüzü gülen balıkçılar bu yıl neredeyse elleri boş karaya döndü. Balıkçıları mutlu eden tek gelişme ise uskumrunun 40 yıl sonra ağlarına takılması oldu.

Marmara Denizi’ne uğrayan uskumru tezgâhlardaki yerini 20 TL’den aldı. Ayrıca pazarlarda, istavrit ve sardalyanın kilosu 20 TL, palamudun küçüğü 15, büyüğü ise 30 TL’den satışa sunuldu.

137 gün süren av yasağının sona ermesinin ardından İstinye’ye tezgâhını açan Hüseyin Çelik (35), ilk güne rağmen bu sene umutlu: “Uzun zamandan sonra uskumru çıktı. Denizden taze çıkan uskumru varken vatandaşlara kilosu 20 TL’den öneririz. Balığın bol olup olmadığını söylemek için erken.”

Balık av yasağı kalktı mı Balık Balık fiyatları Uskumru ne kadar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı