Bakan Özhaseki'den şaşırtan FETÖ yorumu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, siyasi dünyadaki FETÖ uzantıları ile ilgili olarak şaşırtıcı bir açıklama yaptı.

Bakan Özhaseki'den şaşırtan FETÖ yorumu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, katıldığı bir televizyon programında halkın Referandum sonrasında FETÖ'nün siyasi kanadına yönelik operasyonlar yapılacağı yönündeki beklenti ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Özhaseki, FETÖ'nün siyasi ayağı olduğuna inanmadığını söyledi.

Bülent Arınç yorumu
AK Parti'de Milletvekilliği yapan ve üst düzey siyasi rol üstlenen Bülent Arınç'ın FETÖ'cü gibi lanse ediliyor olması için, "“Arada bir Bülent Arınç'ın ismi zikrediliyor. Doğrusunu söylemek gerekirse çok üzülüyorum. Bülent beyi yıllardır biliriz. Kendi halinde, çizgisi çok net olan bir kişi. Bülent Bey’e de FETÖ’cü demek, insanları lekelemek çok ağır” dedi.

"FETÖ'nün siyasi ayağı yok"
Türkiye Cumhuriyeti'nin sonuna kadar terörle mücadele vereceğine dikkat çeken Bakan Mehmet Özhaseki, "Gerek FETÖ, gerekse PKK'nın kökünü kazımaya kararlıyız ve bunu da yapıyoruz. Dışarı ile uğraşırken içeri ile de mücadele verdik. İl teşkilatlarımız baştan sona yenilendi. Hepsinde birinci kıstas FETÖ'yle ilintisi var mı yok mu?  İnsanlara da zulmetmemek lazım. Paranoyak olmanın hiç manası yok, bunlar bir yorumdan ibarettir. Eğer hakikaten bu FETÖ'cülerin siyasi bir ayağı var olsaydı, şimdiye çoktan ortaya çıkardı" yorumu ile dikkat çekti.

"Zan altında bırakmayalım"
Bakan Özhaseki, "En alttaki erinden en baştaki Orgenerale kadar bütün konuşmalar deşifre edilmiş. Bylocklar ortaya dökülmüş. Nasıl konuştukları belli olmuş, nerelerde ne konuştukları açığa çıkmış. Bütün raporlar deşifre edilmişken ya dönüp dönüp siyasi partilerde insanlara zan atmakta çok doğru şeyler değil. Ben şuna inanıyorum ki Türkiye Cumhuriyeti'nde hiçbir şey gizli kalmaz. Adli mekanizmalarda gizli hiçbir şey kalmaz. O yüzden yorumlarla da insanları çok paranoyak hale getirmenin manası yok diye düşünüyorum” şeklinde açıklama yaptı.

Bu açıklamalar, vatandaşın "Referandum sonrasında FETÖ'nin siyasi kanadına yönelik operasyonlar olacak" şeklindeki beklentilerini de bir anlamda boşa çıkarmış oldu.

Mehmet ÖZhaseki FETÖ Siyaset Bülent Arınç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan seçilirse Başkan Yardımcıları kim olacak
Erdoğan seçilirse Başkan Yardımcıları kim olacak
Erü'de Neler Oluyor ?
Erü'de Neler Oluyor ?