Az bilinen bu bitki tam bir şifa kaynağı

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre; reyhan bitkisi az bilinmesine rağmen düzenli tüketildiğinde bir çok hastalığın tedavisinde oldukça etkin rol oynuyor.

Az bilinen bu bitki tam bir şifa kaynağı

Uzmanlara tarafından yapılan açıklamalara göre altın bitkiler arasın yer alan reyhan bitkisi az bilinmekte birlikte doğru tüketildiğinde tam bir şifa kaynağı.

Geçmişten günümüze tıbbi alanlarda oldukça etkin olarak kullanılan reyhan bitkisi, özellikle dezenfekten ve anti- bakteriyel özelliği ile en çok tercih edilen bitkiler arasında yer alıyor.

Reyhanın tıbbi alanlarda kullanıldığını belirten bu bitkiyi altın bitkiler arasında sıralayan uzmanlar ise reyhanın faydalarını şu şekilde sıralıyor;

Uzmanlara göre öncelikle hazmı kolaylaştıran reyhan,  mide ve bağırsak bölgelerinde meydana gelen gazları da gidermekler birlikte mide bulantılarının dindirilmesinde de oldukça etkili.

Özellikle kadınların sıklıkla karşılaştıkları ödem probleminin giderilmesinde de etkili olan reyhan bitkisi psikolojik olarak rahatlatma etkisiyle de şaşırtıyor.

Depresyona eğilim gösteren kişilere iyi geldiği söylenilen reyhan kaygı bozukluklarının giderilmesine de yardımcı oluyor.

Cilt bakımında da oldukça faydalı olduğu uzmanlar tarafından sıklıkla dile getirilen reyhan bitkisi, düzenli kullanıldığında pürüzsüz bir cilde sahip olmada etkin rol oynuyor.

Uzmanlar tarafından verilen tavsiyeler doğrultusunda ise reyhan, pişirilmeden taze ve çiğ bir şekilde tüketilmelidir. Reyhan tüketiminde aşırıya kaçılmamasına dikkat çeken uzmanlar sadece 2 yaprak tüketmenin bile oldukça etkili olacağına değiniyor.

Kanamalı rahatsızlığı bulunanların ve hamile olanların hekime danışmadan reyhan tüketmemesi gerekiyor.

reyhan reyhan bitkisi reyhan çiçeği reyhanın faydaları reyhan faydaları reyhan bitkisinin faydaları şifalı bitkiler şifa kaynağı bitkiler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor