ATM'de kredi kartı kalırsa

ATM'lerde son zamanlarda gerek Bankamatik kartı gerekse Kredi Kartı kalmaya başladı. Peki ATM'de kartı kalan kişi ne yapmalı. İşte haberimiz

ATM'de kredi kartı kalırsa

Kimimizin sıklıkla kimimizin ise arada sırada kullandığı, yıllar içerisinde hayatımıza girmiş ve bankadaki parasal işlemlerimizden bazılarını kart yoluyla halledebildiğimiz küçük odacıklar olarak tanımlayabiliriz ATM’leri.

Bazen bu kullandığımız makineler sistemsel hatalar sonucu veya kasıtlı olarak kartlarımıza el koyabilir yada daha çok kullanılan tabirle kartımızı yutabilir.. Peki bu makinecikleri bu hareketlerinin nedeni nedir ve karşılaştığımız zaman ne yapmamız gerekir ? İşte yazımızın devamında bunları sıraladık...
 
Neden 1- Banka, kredi veya banka kartınıza bloke koymuş olabilir .
Neden 2- ATM’nin online iletişim sisteminde bir sıkıntı olabilir . Veya teknik bir arıza meydana gelmiş olabilir .(Sonuçta insan yapımı ,hiçbir makine kusursuz değildir)
Neden 3- Kartınız ATM içerisinde iken uzun süre işlem yapılmamış ise bankamatik kartınızı yutabilir.
Neden 4- Kartınızın şifresini 3 defa yanlış girmeniz durumunda ATM kartınızı güvenlik açısından yutacaktır.
Neden 5- Kredi kartı dolandırıcıları bankamatiklere yerleştirdikleri cihazlar vesilesi ile sizlere oynadığı bir oyun olabilir.

ATM'de Bankamatik Kartı veya Kredi Kartı kalırsa, veya ATM kartı yukarsa yapılması gereken çok basit. Hangi bankaya ait ATM'de kalsıyda direkt olarak o bankanın Müşteri Hizmetleri ve,veya şube yetkilisi ile acilen görüşülmeli. Kart alınana kadar blokeli yapılmalı. 

ATMde kredi kartı kalırsa Bankamatik kartı ATM sıkışırsa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza