Atalay Filiz koğuşta dışkı ve idrarını biriktirdiği için dövüldü

Katil zanlısı Atalay Demirci 3 farklı cinayetten aranırken İzmir Menderes'te yakalanması ardından ceza evine sevk edilmişti. Şimdi ise Atalay Filiz'le ilgili yeni gelişme geldi.

Atalay Filiz koğuşta dışkı ve idrarını biriktirdiği için dövüldü

Avukatının sunduğu dilekçede Atalay Filiz'in tutuklu bulunduğu koğuşta dışkı ve idrarını biriktirmeye başladığı, gardiyanların ise durumu fark edince Filiz'i dövdüğü iddia edildi. 

İstanbul'da 2 çocuk annesi öğretmen Fatma Kayıkçı'yı öldürdüğü için de müebbet hapis istemi ile yargılanan Filiz’in davasının  görüldüğü İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ne dikkat çekici bir dilekçenin sunulduğu anlaşıldı. 29 Eylül tarihli dilekçeyi Filiz’in avukatı Merve Uçanok hazırladı. 

3 sayfalık dilekçeye Silivri Ceza İnfaz Kurumunda tek kişilik odada kalan Filiz, idrarını ve dışkısını biriktirmeye başladı. Dilekçede bu durumun, hayatın olağan akışına aykırı olduğuna işaret edildi. Durumu bir süre sonra fark eden gardiyanların Filiz’i dövdüğü, bu durumla ilgili cezaevi savcılığına şikayet dilekçesi verildiği iddiası yer aldı. 

Mahkemeye sunulan dilekçede, Filiz’in koğuşunda dışkı biriktirmesi ile ilgili cezaevi psikiyatri servisine sevk edildiği belirtildi. Dilekçede, söz konusu raporların cezaevi müdürlüğünden talep edilmesi istendi.

Avukatı daha önce Filiz hakkında, akıl sağlığının yerinde olup olmadığı ile ilgili talepte bulunulduğu belirtilerek, bu konuda detaylı bir rapor hazırlanmadığını savundu. Dilekçede, yeni ortaya çıkan durum nedeni ile Filiz’in, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine veya dengi bir hastaneye sevk edilmesi istendi. Diğer yandan Atalay Filiz’in eşyaları biriktirme alışkanlığının geçmiş yıllarda da olduğu belirlenmişti.  

Atalay Filiz Atalay Filiz davası Atalay Filiz'ın hastalığı Atalay Filiz'ın eşye biriktirme takıntısı dayak nedeni Atalay Filiz gardiyanlardan dayak yedi Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Atalay Filiz kimdir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor