Advert

Apple’den özür indirimi - Apple'e 1 trilyon dolarlık dava

Apple kendi ağzıyla telefonlarının sıkıntılı olduğunu itiraf ederek o modellerde özür indirimi yaptı.

Apple’den özür indirimi - Apple'e 1 trilyon dolarlık dava

iPhone 6, iPhone 6S, iPhoneSE ve iPhone 7 modellerinin eskidiğinde ve şarjı azaldığında bataryanın aniden kapanmasını önlemek için Apple kasti yavaşlatma için özür ve 1 yıl geçerli olacak indirim açıklaması geldi.

Pil ömrünün azalmasına bağlı olarak meydana gelebilecek beklenmedik kapanmaların önüne geçmek için eski model iPhone telefonları yavaşlattığını kabul eden Apple, internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Özür dileriz. Herhangi bir Apple ürününün kullanım ömrünü kasıtlı olarak kısaltacak veya kullanıcı deneyiminin kalitesini düşürecek bir şey asla yapmadık ve yapmayacağız." ifadelerine yer verdi.

Apple'ın resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre, bataryalarda 50$'lık bir indirime gidiliyor ve batarya fiyatları 79$'dan 29$'a çekiliyor. 2018 yılı boyunca batarya değişim kampanyasının devam edeceğini duyuran teknoloji devi, kampanyanın iPhone 6, 6S, 7 ve SE modellerinde geçerli olduğunu ifade etti. Apple, ayrıca, 2018'de, kullanıcıların bataryaların durumunu daha iyi takip etmeleri için işletim sisteminde güncelleme yapılacağını da duyurdu. Diğer yandan ABD’nin Kaliforniya Eyaleti sakini Violetta Mailyan, iPhone'ları kasıtlı olarak yavaşlatarak insanları daha yeni iPhone modelleri almaya teşvik etmesi nedeni ile Apple'a 1 trilyon dolarlık tazminat davası açtı. 

İphone indirimli telefonlar Apple'e 1 trilyon dolarlık dava iPhone 6 iPhone 6S iPhoneSE iPhone 7 Apple'e rekorluk ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kesintisiz Ulaşım Devam Ediyor
Kesintisiz Ulaşım Devam Ediyor
Yolcu otobüsü şarampole devrildi. Yolcular savruldu
Yolcu otobüsü şarampole devrildi. Yolcular savruldu