AÖF sistemi değişti ! AÖF'de yüzyüze dersler başlıyor

Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı'nın yazısı üzerine Açık Öğretim Fakültesi, değerlendirme sisteminde değişiklik yaptı.

AÖF sistemi değişti ! AÖF'de yüzyüze dersler başlıyor

Açık Öğretim Fakültesi'nde değerlendirme sistemi değişti. Yeni sisteme göre çoktan seçmeli 5 seçenekli test tipi sorularda, 4 yanlış cevap 1 doğru cevabı eksiltecek. AÖF'de yüz yüze dersler de 22 Ekim 2016 günü başlayacak.

4 yanlış 1 doğru silecek
Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı, 2016-2017 Öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde değişikliğe gidilmesini karara vardı. Buna göre 5 seçenekli test tipinde 4 yanlış 1 doğruyu götürecek. Anadolu Üniversitesi Senatosu, bu değişiklik kararını 4 Ekim 2016 tarihli toplantısında kabul etti.

AÖF'de yüz yüze dersler başlıyor
Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'de işletme ve iktisat fakültelerinde öğrenim gören öğrenciler için yüz yüze dersler yapılmasını planlamıştı. Öğrenilmesinde güçlük çekilen bazı derslere yönelik olarak uygulanacak yüz yüze dersler 22 Ekim 2016 Cumartesi günü başlayacak. AÖF'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye'deki tüm şehirlerde ve 9 ilçede (Alanya, Bandırma, Biga, Çorlu, Elbistan, Fethiye, İnegöl, İskenderun, Polatlı) yüz yüze dersler uygulanacak. Öğrenciler, bu dersler için ücret ödemeyecek.

Öğrenci hakları
Yüzyüze derslere katılacak olan öğrenciler, ders aldıkları üniversitenin kütüphanesinden, sosyal faaliyetlerden, konferanslardan, sempozyumlardan da yararlanabilecek. Öğrenciler, yüz yüze katılacağı derslerin yapılacağı derslikleri, derslerin günlerini ve saatlerini, açıköğretim büroları ile AÖF'nin internet sitesinden öğrenebilecek. Yüz yüze gerçekleştirilecek derslerin güz dönemi 13 Ocak 2017 tarihinde son bulacak.

Açık Öğretim Fakültesi AÖF Yüksek Öğretim Kurulu YÖK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
bilal turgut     2016-10-25 proğramlar haftalık değişecek mi yoksa hep aynı gün ve saatler mi lütfen dönün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ.. Feci kaza 13 yaralı
Elazığ.. Feci kaza 13 yaralı
Hangi İl Kaç Milletvekili Çıkartacak
Hangi İl Kaç Milletvekili Çıkartacak