Android Kullanıcıları Dikkat Hacklenmiş Olabilirsiniz

Google Play Store'da bazı uygulamaların içerisine gizlenen virüs CopyCat, yaklaşık 14 bin Android kullanıcısını hackledi.

Android Kullanıcıları Dikkat Hacklenmiş Olabilirsiniz

Android kullanıcılarının yeni kâbusu CopyCat isimli zaralı bir virüs, dünya üzerinde 8 milyon, Iphone kullanıcısını hackleyerek kullanıcıların bütün hesap bilgilerini kontrolü altına aldı.

Dünyaca ünlü güvenlik şirketi CheckPoint isimli firmanın uzmanları tarafından keşfedilen virüsün, yaklaşık 14 milyon Android cihazına bulaşarak kullanıcıların hesaplarını ele geçirdiği söylendi.

Kapsamlı özellikleri bulunan bu virüsün, Google Play Store'da yer alan çeşitli uygulamalar içerisin de gizlenerek aktif durumda beklediği ve saklandığı uygulamaların indirilmesi ile birlikte cihazı ele geçirdiği tespit edildi.

CopyCat isimli bu virüsün,  ele geçirmekte zorlandığı cihazlarda ise, reklam virüsü özelliğine geçiş yaparak üreticisi olan hackera para kazandırdığı da virüse ilişkin iddialar arasında yer aldı.

Özel bir gazete de yer ala habere göre; bulaştığı andan itibaren tüm hesaplara hâkim olarak hackera para kazandırdığı söylenilen bu CopyCat virüsü bizzat Google yetkililerine bildirildi.

Uzun süren çalışmalar sonucu, Copy Cat isimli virüsün saklandığı uygulamalar yetkililer tarafından kaldırılsa da, virüsün Google Play Store marketi dışında bazı uygulamalarda halen aktif olarak yer aldığı da tespit edildi.

 Söylentilere göre CopyCat zararlısının en tehlikeli yeteneği ise; cihazları hackleyerek kontrolü altına alan bu  virüsün, asıl amacı olan hesap çalma işlemlerini gerçekleştiremediği durumlarda; yer aldığı cihazlara, sahip oldukları uygulamalar içerisinde reklam göstererek üreticisine kazanç sağlaması.

 

Android CopyCat virüs hack Google play Store
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı