Android Kullanıcıları Dikkat Bu Uygulamayı Hemen Kaldırın

Android cihazlarında yer alan Go Klavye uygulamasının, kullanıcıların kişisel verilerin ele geçirdiği iddia edildi.

Android Kullanıcıları Dikkat Bu Uygulamayı Hemen Kaldırın

Teknoloji meraklıları tarafından sosyal medya üzerinden ortaya atılan iddialara göre; Android cihazlarının büyük bir kısmında yer alan ve sıklıkla kullanılan GO Klavye uygulaması kullanıcıları gözetleyerek, bütün kişisel verilerine kolaylıkla erişebiliyor.

Teknoloji gündeminde konuya ilişkin olarak yer alan iddialara göre;  bir yandan uygulamanın kullanıcıların kişisel bilgilerine kolaylıkla ulaştığı söylenirken, diğer yandan Google Play Storeda yer alan ve GOMO Dev Ekibi tarafından geliştirildiği öğrenilen GO Klavye uygulamasının içeriğinde “Kredi kartı bilgileri de dâhil olmak üzere kişisel bilgilerinizi hiçbir zaman toplamayacağız" mesajının yer aldığı da uygulamaya dair ortaya atılan söylentiler arasında yer alıyor.

Teknoloji severler tarafından sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda, 20 ülkede 2016 yılının en iyi uygulaması seçildiği öğrenilen GO Klavye uygulamasının skandal haber ile gündeme gelmesi oldukça korkutucu bulunuyor.

GO Klavye uygulamasına dair ortaya atılan iddialara yönelik açıklanan raporlara göre ise;  GO Klavye uygulaması; kullanıcıların kimliğine, telefon görüşmelerini gösteren verilere kadar ulaşmakla birlikte aynı zamanda bahsi geçen GO Klavye uygulaması, kullanıcıların e-posta hesabı başta olmak üzere, telefonun ekran boyutu, Android sürümü, yapı ve cihaz modeli gibi sunucu bilgilerine gönderiyor. 

Söylentilere göre uygulama, aynı zamanda cihazlara kullanıcılar tarafından yazılan, her harfi dahi kayıt altına alarak, GO Klavye kullanıcılarından istediği bilgileri toplamaya başlıyor.

 

android go kalvye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı