Ampute Milli takımı.. Osman Çakmak kimdir Feyyaz Gözüaçık kimdir

Türk insanının gurur kaynağı olan Ampute Milli takımı ve oyuncuları ayakta alkışlandı. Onca yokluklar içerisinde mücadele vererek Avrupa Şampiyonu olan milli takım futbolcularımız arasında gazi Osman Çakmak, doğuştan bacağı olmayan Feyyaz Gözüaçık..

Ampute Milli takımı.. Osman Çakmak kimdir Feyyaz Gözüaçık kimdir

4 defa Dünya Üçüncüsü ve bir defa Avrupa ikincisi olarak önemli başarılar elde ettikten sonra bu yıl Türkiye'de düzenlenen Avrupa Ampute Futbol şampiyonasında tarih yazarak kupanın sahibi olan Türkiye Ampute Milli takımı herkesin gururu oldu. Antrenöründen tüm oyuncusuna kadar, büyük bir özveri ile çalışarak zoru başaran Ampute Milli takımı, Türk futbol tarihinde de bir ilki başardı.

A Milli takım futbolcuları gibi prim almasa da, transfer ücretleri almasalar da Türk futbol tarihinde ilk kez Milli takımlar seviyesinde İngiliz takımını yenmeyi başaran Türkiye Ampute Milli takım ayakta alkışlanıyor. Türk insanına büyük bir zafer sevinci yaşatan Ampute Milli takım antrenör ve oyuncuları herkesin odak noktası haline geldi.

Kimisi doğuştan ayağını kaybetmiş, kimisi trafik kazasında bir uzvunu kaybetmiş sporculardan dolu Türkiye Ampute Milli takımının bu başarısından sonra farklı bir dünyaya adım atması bekleniyor. Özellikle ekonomik açıdan büyük destek görmesi beklenen Türkiye Ampute Milli takımında ayyıldızlı formayı terleten oyuncuları buyurun beraber tanıyalım..

Uğur Özcan kimdir
Ampute Milli takımı Başantrenörü. Askeri görevini ifa ederken Cudi dağında mayına bastı ve sol ayağını diz altından kaybetti. İsmail Temiz'in geçtiğimiz yıl görevinden istifa etmesi üzerine Ampute Milli Takım başantrenörü olarak göreve başladı.

Osman Çakmak kimdir
Ampute Milli takım kaptanı olan 40 yaşındaki Osman Çakmak, askerliğini Komando olarak ifa ederken Göneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Şırnak'taki Besta Vadisi'nde mayına basması sonucunda sol bacağını diz altından kaybetti. Ameliyat üstüne ameliyat geçirdi. Tedavisi 10 yıl sürdü. Dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, kendisini futbola yönlendirince Ampute futbol oynamaya başladı. Evli ve 3 çocuk babası olan Osman Çakmak, milli futbolcu olmasına rağmen özel bir şirkette çalışıyor ve Ankara'da yaşıyor.

Feyyaz Gözüaçık kimdir
25 yaşındaki Ampute Milli futbolcusu Feyyaz Gözüaçık, Kayseri doğumlu. 7 çocuklu ailenin en küçüğü. Doğuştan sağ bacağı yok. Maddi imkansızlıklar olmasına rağmen ailesinin büyük desteği ile eğitimini tamamladı. Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu olan Feyyaz, Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde yüzme antrenörlüğü yaptı. Dalış ve tekerlekli sandalye basketbol sporcusu. Engellilere yüzme kursu veriyor.Feyyaz Gözüaçık, Erciyes Kayak Merkezi'nde kayak antrenörü arkadaşının yardımıyla koltuk değneğine tutunarak kayıyor.

Alican Kuruyamaç: Trafik kazası sonucu sağ ayağını kaybetti. Şahinbey Belediyespor Ampute takımında forma giyiyor.
Fatih Karakuş: 5 yaşında iken elektrik çarpması sonucu kolu dirsekten kesildi. Şahinbey Belediyespor Ampute takımında forma giyiyor.
Mehmet Yunsur: Tarlada çalışırken sol ayağını saman makinesine kaptırdı. Şahinbey Belediyespor'da oynuyor.
Muhammet Yeğen: Doğuştan bir bacağı kısa. TSK Engelli Spor Kulübünde oynuyor
Barış Telli: 5 yaşında futbol oynarken ayağından araba geçti. İzmir Büyükşehir Belediyespor'da oynuyor
Kemal Güleç: Şırnak'ta geçirdiği kazada ayağına taş düştü. TSK Engelli Spor Kulübünde oynuyor
Serkan Dereli: Doğuştan sol ayağı yok. Pendik Belediyespor'da oynuyor
Fatih Şentürk: Motosiklet kazasında sol ayağını kaybetti. Şahinbey Belediyespor futbolcusu
Rahmi Özcan: Doğuştan sağ bacağı yok. Şahinbey Belediyespor futbolcusu
Ömer Güleryüz: Doğuştan sol ayağı kısa. Yeditepe Spor Kulübünde oynuyor
Selim Karadağ: Doğuştan sağ kolu kısa. Osmanlıspor kulübünde forma giyiyor.

Türkiye Ampute Ampute Milli Takım Osman Çakmak kimdir Feyyaz Gözüaçık kimdir Serkan Dereli Rahmi Özcan Ömer Güleryüz Uğur Özcan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor