Amatör'de tercihli sayısı belli oldu

Türkiye Futbol Federasyonu BAL ve Süper Amatör Küme'de oynayabilecek oyuncu yaşını belirledi. İşte TFF'nin açıklaması..

Amatör'de tercihli sayısı belli oldu

2016-2017 Sezonu Amatör Futbol Ligleri Uygulama Esasları açıklandı. TFF'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada 2016-2017 sezonunda amatör futbol müsabaka ve disiplin uygulamaları, amatör lisans işlemi bedelleri, amatör liglerde yaş, statü, liglerin başlangıcı ve bitiş tarihleri belirlendi. 13 Temmuz 2016 tarihli Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısında kabul edilerek 1 Ağustos 2016 tarihinde yayınlanan "2016-2017 Sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar"  kısa sürede tüm amatör kulüplere kitapcık dağıtımı yapılarak duyuralacak.

Transfer dönemi başladı
Amatör futbolcuların birinci transfer dönemi işlemleri 1 Ağustos 2016 ile  4 Ekim 2016 tarihleri arasında, ikinci transfer dönemi işlemleri ise 2 Ocak 2017 ile 17 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Amatör futbolcuların filiz lisans ve vize işlemleri ise TFF Bölge Müdürlüklerinde başlatılarak 9 Haziran 2017 tarihine kadar yapılacaktır.

BAL'a 3 kategori şartı
BAL’a katılan kulüpler illerinde düzenlenen en az üç (3) altyapı kategorisine katılmak zorundadır. Süper amatör lig uygulamasının olduğu illerde bu ligde yer alan kulüpler en az 2 (iki), 1. ve 2. Amatör Liglerde ise en az 1 (bir) altyapı kategorisinde düzenlenen lige katılmak ve katıldıkları ligleri tamamlamak zorundadırlar. 

Amatör'de yaş sınırı
2016-2017 sezonu için 1987 ve daha büyük doğumlular yaşı büyük futbolcu, 1998 ve daha küçük doğumlular ise yaşı küçük futbolcu statüsündedir. Büyükler kategorisi yerel ligi olan Süper Amatör ve 1. Amatör ile Bölgesel Amatör Lig’de 1988 ve daha küçük doğumlu futbolcular oynayacaktır. Bu kategorilerdeki takımlarımız 1987 ve daha büyük doğumlu diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkartabilirler. Ancak, takımlarda 18 kişilik müsabaka isim listesine yaşı büyük en fazla 5 (beş) futbolcu ve 1998 ve daha küçük doğumlu en az 2 (iki) futbolcu yer alacaktır.

Hükmen mağlup olmamak için!
BAL, Süper Amatör ve 1. Amatör Liglerde 18 kişilik müsabaka isim listesine yaşı büyük futbolcu 5’den fazla yazılırsa takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. 18 kişilik müsabaka isim listesine yaşı küçük futbolcu 2’den az yazılırsa ve bu 2 futbolcudan birisinin müsabakada oynatılmaması halinde takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. Ancak, 2 yaşı küçük futbolcudan bir tanesinin yazılmaması halinde müsabaka isim listesi 17 kişi ile sınırlı olup, listeye en az bir yaşı küçük futbolcu yazılması ve mutlaka oynatılması gerekmektedir. Takım sahaya 9 kişi ile çıksa bile isim listesine mutlaka bir yaşı küçük futbolcu yazılacak ve oynatılacaktır.

Amatör Futbol Türkiye Futbol Federasyonu TFF BAL Bölgesel Amatör Lig Süper Amatör Küme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ.. Feci kaza 13 yaralı
Elazığ.. Feci kaza 13 yaralı
Hangi İl Kaç Milletvekili Çıkartacak
Hangi İl Kaç Milletvekili Çıkartacak