Alzheimer kaç yaşında başlar belirtileri nelerdir

Alzheimer hastalığı neden oluşur. Alzheimer hastalığı bulaşıcı mıdır. Alzheimer hastalığı kaç yaşında başlar. Alzheimer belirtileri nelerdir. Alzheimer’i tetikleyen etken

Alzheimer kaç yaşında başlar belirtileri nelerdir

Çevremizde genellikle dedelerimizde, ninelerimizde görülen ve anne-babamızın bunadı diye adlandırdığı hastalık Alzheimer çoğunlukla yaşlılarda görülse de Alzheimer bir yaşlı hastalığı değildir. 40 ve 50’li yaşlarda da görülür bu yaş grubunda oluşan Alzheimer hastalarına ‘erken başlangıçlı Alzheimer hastası’ denilmektir.

Tetikleyen etken
Alzheimer’in başlangıç süreci olarak aşırı depresyon ve stres olarak biliniyor. Bu nedenle Alzheimer tedavisi gören hastaların bir taraftan da depresyon tedavisi görmeleri gerekmektedir. Kişinin yoğun bir psikolojik problem yaşaması alzheimer’i tetikleyen en büyük etmen olarak gözükmektedir.

Alzheimer belirtileri
Alzheimer hastalığının başlangıcını günlük hayattınız da yaşantınızda gelişen değişimlerden fark edebilirsiniz. Alzheimer hastalığının belirtileri şu şekilde sıralanabilir:
- Eşyaları yanlış yerleştirme
- Zaman ve mekan ile ilgili yaşanan sıkıntılar
- Sosyal faaliyet ve yükümlülüklerden kaçınma
- Karar vermede güçlük yaşama
- Görüntüleri birbirleri ile ilişkilendirmede ve anlama da güçlük yaşama
- Sürekli olan yapılan işleri yapmada zorlanma
- Hayatı etkilemeye başlayan unutkanlık
- Problem çözmede sıkıntılar yaşanması
- Kişilik değişiklikleri

Alzheimer bulaşıcımı?
Alzheimer hastalığının genetik olduğunu söylemek çok ta doğru bir bilgi olmayacaktır. Fakat eğer ailenizden ve akrabalarınızdan birisinde Alzheimer hastası olan varsa sizin de Alzheimer hasta olma riskiniz vardır. Ancak  Bu risk çok düşüktür.

Alzheimer kaç yaşında başlar
Günümüzde ortalama yaşama süresinin artması sebebi ile Alzheimer hasta sayısı da arttı. Alzheimer hastalığının başlangıç yaşı her ne kadar 65 yaş ve üstü gibi gözükse de beslendiğiniz gıdalara ve yaşam tarzına göre bu yaş sınırı 40 ve 50 yaşlara kadar düşebiliyor.

Tedavisi mümkün mü?
Üzücü bir durumdur ki Alzheimer hastalığının kesin bir tedavisi yoktur. Günümüzde ilerleyen tıp ile kullanılabilecek ilaçlar ve bazı tedaviler olsa da kesin bir tedavi henüz yoktur. Ancak kullanılması önerilen ilaçlar hastalığın seyrini yavaşlatacağı için tedaviye ne kadar erken başlanırsa hasta için o kadar iyi olacaktır. Yeterli D vitamini alarak, bol Hindistan cevizi tüketerek ve karbonhidrat oranını düşürmeye dikkat ederek beslenildiğinde de hastalığın ilerlemesi yavaşlayacaktır.
Alzheimer neden oluşur Alzheimer bulaşıcı mıdır Alzheimer kaç yaşında başlar Alzheimer belirtileri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray Bursa'da altın buldu
Galatasaray Bursa'da altın buldu
Kayseri Şeker’den Tarla Günü Etkinliği
Kayseri Şeker’den Tarla Günü Etkinliği