Almanya’dan şok Türkiye açıklaması

Türkiye ile Almanya son dönemlerde tarihin en kötü tarihi zamanlarından birini yaşıyor.

Almanya’dan şok Türkiye açıklaması

Türkiye ile üyelik müzakerelerinin sonlandırılmasını talep edeceğini ifade eden Merkel'in ardından bir açıklama da Alman hükümet sözcüsünden geldi. Almanya hükümet sözcüsü Steffen Seibert, Türkiye'nin AB'ye üye olabilecek pozisyonda olmadığını açıkladı.
Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, geçtiğimiz günlerde Antalya Havalimanı'nda FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Türk asıllı iki Alman vatandaşından birinin serbest bırakıldığını duyurdu.

Diğer yandan, Almanya hükümetinden Ankara ile yaşanan gerginliği tırmandıracak bir açıklama daha geldi. Hükümet sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, şu anda Türkiye'nin AB'ye üye olabilecek pozisyonda olmadığı belirtilirken, Türkiye'nin üyelik müzakereleriyle ilgili durumun Almanya'da 24 Eylül'de yapılacak seçimlerden sonra AB düzeyinde tartışılacağı belirtildi.

Hükümet sözcüsü, Merkel'in Ekim ayında Türkiye'nin üyelik müzakereleriyle ilgili diğer AB liderleriyle görüşeceğini belirtti. Sözcü müzakerelerin kesilmesi için tüm üye ülkelerin onayının gerektiğini belirtti.

Almanya Türkiye Türkiye Almanya Almanya Türkiye Almaya'dan Türkiye'ye sert sözler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum