Almanya İşçi Alımında Sürpriz Karar

Almanya'da işçi olarak çalışmayı planlayan binlerce insan için sürpriz bir karar çıktı

Almanya İşçi Alımında Sürpriz Karar

Bakanlar Kurulundan beklenen karar neticeye ulaştı. Kurul , Avrupa Birliğinde işçi alımını onayladı. İşçi alımın da dönemsel ve yetenekli işçi alımı yapılacak.
İşçi alımında bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartların en başında Almanca dilini üst düzeyde bilmesi gerekiyor. Ve iş başvurusu yapan kişinin üniversite diploması olmak koşulu da bunun başında yer alıyor. AB Birliğinden işçi alımını onaylayan Bakanlar kurulu bu yasayı onaylayarak önemli bir adıma imza attı.Birçok branşta  alım yapılacağını açıklayan kurul bu branşları şu şekilde sıraladı..
• İnşaat
• Metal
• It(bilişim teknolojileri)
• Hemşirelik 
• Hasta bakıcı
• Yaşlı bakım hizmeti gibi 61 alanda yabancı işçi alımı yapılacaktır.  Bu konuya ek olarak ;meslek diplomasına sahip olan kişiler, her hangi bir sözleşmeye tabi tutulmadan da Almanya’da 6 ay gibi kısa bir süre de geçici olarak çalışabilecekler.

Almanya'da Kalma Kuralı
Almanya’da  kısa süreli çalışmak isteyen kişiler için de özel tasarlanan bir yasa ile bir sözleşme olmadan da çalışabilecekler. Bu durum için meslek diploması ve üniversite mezunu olmaları yeterli olacaktır. Bu tür kişiler için geçici çalışsan adı verilmektedir.

Vize işlemleri için
Almanya’da çalışmak isteyen vatandaşlar için ana kural Almanya’da çalışabilecek kadar almanca diline hakim olması önemli bir durumdur.  Gerekli evrak ve şartları sağlayan kişilerin 6 aylık vize işlemlerini büyük elçilikler tarafından verilecek. Yeni yasa ile yeni kurallarda  oluşturuldu. 
Almanya işçi alımı Almanya kimleri işçi alıyor Almanya işçi alım şartları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza