Almanya hangi mesleklerde işçi alacak

Almanya 61 meslek grubundan 10 bin işçi alacak. Almanya hangi meslek gruplarından işçi alacak. Almanya'ya işçi olarak gitmek için ne yapılmalı.

Almanya hangi mesleklerde işçi alacak

Almanya birçok meslek grubundan alım yapacağını açıkladı. Türkiye ‘ye kapılarını açan Almanya maaş ve meslek grupları hakkında detaylı bir açıklama yaparak başvuru yapacak vatandaşlar için konu hakkında bilgiler verdi.

Başvuru yapmak için
Başvuru İŞKUR aracılığı ile yapılacaktır. 61 meslek grubundan alım yapılacağı gibi vasıflı ve vasıfsız olarak bir ayrım olmadığını da açıkladı.  Toplam da 10 bin işçi alımı kadrosu bulunmaktadır. İlk meslek grubu taşımacılık, havalimanı ve sağlık sektörünü öne almayı planlamaktadır. Almanya onaylanan karardan sonra başvuruları almaya başladı.  Başvuru için ilgili elçiliklere başvuru da bulunarak gerekli evrakları tamamlamak gerekmektedir.
Almanya'da bir firma bir çok havalimanında faaliyet göstermektedir. 10 yıldır bu sektörde olan Osman Taş, bu firmaların yönetici olarak bilinmektedir. Osman Taş Türk işçi alınmasının sebebini şu sözleri ile açıkladı : “Kendi ülkeme ve halkıma güveniyorum. Bu yüzden işçi seçiminde kendi halkımdan seçim yaptım” Son zamanlarda en çok karşılaştığım sorulardan birisi de .Almanya için işçi alımızda en önemli kural dil bilmesi şartıdır. Onun dışında vasıflı yada vasıfsız eleman şartı aramamaktayız.

Hangi meslekten olacak
İşçi alımlarımızı kısım kısım yapacağız. İlk olarak
• Kamyon Şoförü
• Elektrikçi ve kaynakçı
• Hemşire
İlk alımda 80 bin hemşire alımı yapılacak. Sonra elektrik ve kaynakçı hizmetimizi de tamamlayarak 50 binlik alım yapılacak. Uzun süreli çalışacak olan işçiler için 18 aylık bir sözleşme yapılacak.
Almanya işçi gitmek için Almanya hangi meslekler işçi alacak Almanyaya gitmek için
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Kayseri Şeker Tanzim Satış mağazası açtı
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza
Senegalli yolcuyla hakaret yağdıran sürücüye ilk ceza