Aleyna Tilki’ye Lady Gaga davası

Henüz 17 yaşında olmasına rağmen sesi ve görüntüsüyle Türkiye'nin gündemine oturmayı başaran Aleyna Tilki’ye bir şok'ta Lady Gaga’dan.

Aleyna Tilki’ye Lady Gaga davası

Son zamanlarda magazin gündeminden düşmek bilmeyen ve yaptıklarıyla olay olan Aleyna Tilki’nin, 2016 yılında çıkarttığı ilk single Cevapsız Çınlama’nın sözlerinin nakarat kısmının dünyaca ünlü şarkıcı Lady Gaga’ya ait olduğu iddiası ortalığı karıştırdı.

Bu iddianın ortaya atılmasında ki en büyük gerekçe ise aranjör Emrah Karaduman’ın Aleyna Tilki ile aralarının bozuk olduğu dönemde sosyal medya platformu Instagram üzerinden yapmış olduğu ''Lady Gaga’nında dediği gibi; Bırakın kazandım zannetsin zavallı” paylaşımı oldu.

Bu paylaşım sonrası parçada yer alan en önemli kısmın Lady Gaga’nın sözlerinin olması sosyal medyada ve Lady Gaga hayranlarınca eleştirilere neden oldu. Bu konunun Lady Gaga’ya ulaştırıldığı, dünyaca ünlü starınsa telif hakkı araştırması için avukatlarına talimat verdiği yine aynı iddalar arasında yer aldı. Lady Gaga’nın talimatı üzerine avukatlarının konuyla ilgili hukuksal incelemelere başladığı telif hakkı incelemesi için önce Uluslararası müzik araştırma komitesine sunulacağı ve tespit edilmesi halindeyse dava açılacağı ortaya atıldı.

İddia ile ilgili daha çarpıcı nokta ise Lady Gaga’nın avukatlarının telif doğuracak bir benzerlik yakalaması durumunda bu şarkının tüm gelirine el koyma hesapları yaptıkları şeklinde oldu. Diğer yandan Aleyna Tilki cephesinin ise nasıl bir hamle yapacağı ise merak konusu.

Haber: Ceren Şirin

Bırakın kazandım zannetsin zavallı Lady Gaga Aleyna Tilki Cevapsız Çınlama Emrah Karaduman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı