AKP'de Gözler Kayseri'ye Çevrildi!

Ak Parti'de 2 yeni büyükşehir belediye başkanının görevden alınacağının açıklanmasının ardından gözler en zayıf halkalardan biri olarak gösterilen Kayseri'ye çevrildi.

AKP'de Gözler Kayseri'ye Çevrildi!

AKP Belediye başkanlarında yaşanan istifa sürecine 2 yeni belediye başkanınn daha dahil olacağı iddia edildi. Bu iddia üzerine gözler bir anda en zayıf halkalar arasında gösterilen Kayseri'ye çevrildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın deyimiyle ‘metal yorgunluğu’ nedeniyle yaşanan yenilenme süreci kapsamında İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir, Niğde, Düzce belediye başkanları istifa etmiş ve parti içinde yenileme sürecine girilmişti. Şimdi 2 yeni belediye başkanının daha istifa edeceği dedikoduları ortaya atıldı. Bu dedikoduların ardından ortaya atılan isimler arasında Kayseri'de var...VE ÇELİK GİDİYOR MU ?
Uuzun yıllar yaptığı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Mehmet Özhaseki'nin yerine getirilen Mustafa Çelik için veda çanları çalmaya başladı. Göreve geldiği günden bu yana yaptıklarıyla ve yapamadıklarıyla sürekli eleştirilen sivri dilli ve sert mizaçlı görüntüsüyle de partililer arasında bile yeteri kadar sevgi gösterilmeyen Mustafa Çelik'in gidebileceği iddia edildi.

BAŞKAN YENİLENECEK:
Kocasinan Belediye Başkanı olduğu dönemin içinde Büyükşehir'e meclis kararıyla getirilen Mustafa Çelik'in seçimde istenilen oranda oy almasının mümkün olmadığı ve bu yüzden de güç kaybı olarak görülecek olmasından ötürü Çelik'in vedasına kesin gözüyle bakılıyor. Mustafa Çelik'in yerineyse genç dinamik ve halkın sevgilisi olan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ve Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar isimleri gündemde...

3 BELEDİYE BAŞKANI GÜNDEMDE:
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in yanı sıra, metal yorgunluğu ve yenilenme konusunda gündemde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin isimleri de geçmekte. 2 Belediye başkanı için iddia bu 3 isim arasından seçilecek olarak ortaya atılsa da diğer 3. isiminde 2018 yılının ilk yarısında görevini bırakabileceği iddiaları yer alıyor.

Mustafa Çelik istifa Ak Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ordu Büyükşehir Belediyesi Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gaziantep
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Duayen Gazeteci Mahmut Sabah toprağa verildi
Duayen Gazeteci Mahmut Sabah toprağa verildi
Gazeteciye silahlı saldırı
Gazeteciye silahlı saldırı