Akıllı telefonlar ile televizyona nasıl bağlanılır

Kullanılan kablolar nedeniyle bir çok akıllı telefon kullanıcısı için karmaşa haline gelen akıllı telefonlarla televizyonla bağlanma işlemi kablosuz olarak da halledilebiliyor.

Akıllı telefonlar ile televizyona nasıl bağlanılır

Bir çok akıllı telefon kullanıcısı tarafından kablo karmaşası nedeniyle problem haline gelen akıllı telefonu televizyon bağlama işlemi Android, iOS ve Windows Phone için kablosuz olarak da kolaylıkla halledilebiliyor.

iPhone ile gerçekleştirilecek olan TV bağlantılarında en kolay yol olarak, Apple TV 4. nesil öneriliyor. Apple TV 4. nesil isimli bu cihaz iPhone veya iPad ile kablosuz bir şekilde bağlantı kurarak, gerekli ekran ve ses sinyallerini kolaylıkla HDMI üzerinden televizyona iletiyor.

Android kullanıcıları için TV bağlamanın iyi yolu ise çözüm Google Chromecast 2 veya 4K streaming ile desteklenen Chromecast Ultra’ dan geçiyor. 

Chromecast Ultra birçok farklı türden medya dosyalarını destekleme özelliği sayesinde LED televizyonların yanı sıra oldukça eski televizyonları dahi Youtube uygulaması ile desteklenen bir Smart TV haline getirilebiliyor.

Bütün bu ek cihazların yanı sıra aslında televizyonlara hiçbir cihaz kullanmadan da bağlanmak mümkün.  Bunun için gerekli olanlar ise yetkililer tarafından Smart Tv özelliği bulunan televizyon ve bu televizyonlar içerisinde bulunan yerel ağ bağlantıları olarak sıralanıyor.

Bu özelliklerin yer aldığı telefonlar kolaylık bir çok Android telefon ve Windows Phone cihazlarınıa kablosuz olarak Miracast veya DLNA aracılığıyla kolaylıkla bağlanabiliyor.

Yetkilier tarafından bu yöntemlere ek olarak önerilen bir diğer bağlanma  yöntemi  ise;  diğerlerine göre daha zahmetli olan HDMI üzerinden sinyal geçişi sağlayabilecek adaptör kabloları  kullanmak.

akkıllı telefon ile televizyona nasıl bağlanılır telefon televizyone nasıl bağlanılır apple tv 4. nesil smart tv google chromecast 2 androis ios iOS windows phone
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Gamze Özçelik Sosyal Medyada Ne Paylaştı
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor
Bizim Hikaye Dizisinde Her Şey Değişiyor