Ak Parti’nin acı günü - Hasan Ali Tütüncü kimdir

Uzun süredir tedavi gören AK Parti Giresun il Başkanı Hasan Ali Tütüncü vefat etti.

Ak Parti’nin acı günü - Hasan Ali Tütüncü kimdir

İstanbul’da özel bir hastanede tedavi gören Hasan Ali Tütüncü yaşamını yitirdi. AK Parti'nin 2015 yılındaki 5. Olağan Genel Kurulunda tek liste ile il başkanı seçilen Tütüncü, bir süredir kanserle mücadele ediyordu. Diğer yandan Tütüncü'nün çarşamba günü Giresun'da toprağa verileceği belirtildi.

AK Parti Giresun İl Başkan Vekili Kenan Tatlı, "İl Başkanımız Hasan Ali Tütüncü Hakka yürümüştür. Bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşam mücadelesini kaybetmiştir. Partililerimize bu üzücü haberi vermekten büyük üzüntü duyuyoruz. İl Başkanımıza kesin olmamakla birlikte çarşamba günü Giresun merkezde son görevimizi yerine getireceğiz" dedi.

Hasan Ali Tütüncü kimdir?
1 Ocak 1971 Giresun’da doğmuştur. Giresun Üniversitesi Makine bölümü mezunudur. Tütüncü, 2001 yılında üye olduğu AK Parti'de 2006-2012 yıllarında çeşitli dönemlerde İl Başkan Yardımcılığı, Tanıtım Medya Başkanlığı ve Siyasi Hukuki İşler Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2012-2014 yıllarında Merkez İlçe Siyasi Hukuki İşler Başkanlığı yaptı. 2007-2009 yıllarında Belediye Meclis üyeliği ve 30 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde yeniden Belediye Meclis üyesi olarak seçildi. 14 Şubat 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan Kongresinde ise tek liste ile Giresun İl Başkanı seçildi. Giresun Spor Kulübü 2. Başkanlığı ve Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu Başkanlığı yapan Tütüncü, kurumsal firmanın işletmecisi olarak ticaretle uğraşıyordu. Tütüncü, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Hasan Ali Tütüncü kimdir? Hasan Ali Tütüncü öldü Giresun İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü öldü Ak Parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı