AK Parti'de başvurular 5 Kasım'da başlayacak

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, belediye başkanlığı seçimi için 5-12 Kasım tarihleri arasında başvuruları alacaklarını söyledi

AK Parti'de başvurular 5 Kasım'da başlayacak

AK Parti'de hareketli günler yaşanıyor. Geçtiğimiz gün Ankara'da 81 il başkanı ile gerçekleştirilen toplantı sonrasında Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kayseri'de ilçe başkanları ve belediye başkanları ile toplantı gerçekleştirdi.

Başvuru süresi
Toplantı sonrasında açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu, "Malum önümüzdeki seçimler ile ilgili takvim belli olmuş oldu. 5 Kasım'da başlayacak olan aday adaylık süreci bir hafta süre ile devam edecek.12 Kasım'da sona erecek. Bu süreçte biz elimizdeki bilgi ve doneleri sayın Genel Başkan Yardımcılarımıza iletmek sureti ile şehrin bir profilini çıkartıp sayın Cumhurbaşkanımıza sunulmasını arz edeceğiz" dedi.

Anket yapılıyor
Başkan Çopuroğlu, "Bize müracat edenlerin toplumda karşılığı olup olmadığı ile alakalı araştırmaları sahada yapıyoruz. 5 farklı anket yapmak sureti ile bunu destekliyoruz. Bu bilgileri genel merkezimize sunacağız. Zannederim Aralık ortası gibi adaylarımız netleşecek. Tabi bize burada düşen sahadaki görüntüyü genel merkezimize olduğu gibi yansıtabilmek. Bu noktada ilimizin katkısı olacak. Elde edilecek bilgileri hem sivil toplum kuruluşları ile hem basınımız ile hem halkımız ile yeri geldiğinde ufak ya da büyük ölçekli toplantılar yapmak üzere aldığımız bilgileri genel merkezimize sunarak sürece katkı sağlamayı arzu ediyoruz. Doğrusunun da böyle olduğu kanaatindeyim. İlk geldiğimizden itibaren istişareye büyük önem veriyoruz. Bu istişareler neticesinde bereket çıkacağını umut ediyoruz. Doğru isimlerin çıkacağı kanaatindeyiz" açıklaması yaptı.

AK Parti Kayseri AKP Kayseri Saban Copuroglu AKP baskanlik basvuru AK Parti basvuru ne zaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray Bursa'da altın buldu
Galatasaray Bursa'da altın buldu
Kayseri Şeker’den Tarla Günü Etkinliği
Kayseri Şeker’den Tarla Günü Etkinliği