AK Parti son dakika. Yeni Başkan Şaban Çopuroğlu hakkında bilgiler

AK Parti Kayseri'de görev değişimi gerçekleştirildi. Fatih Hasyüncü, başkanlık koltuğunu Şaban Çopuroğlu'na devretti. Şaban Çopuroğlu kimdir, Şaban Çopuroğlu kaç yaşında, Şaban Çopuroğlu ne iş yapıyor? İşte ayrıntılar

AK Parti son dakika. Yeni Başkan Şaban Çopuroğlu hakkında bilgiler

AK Parti Genel Merkezi tarafından AK Parti Kayseri İl Başkanlığına atanan Şaban Çopuroğlu, ilk basın toplantısını yaptı. Parti binasında basın huzuruna çıkan çiçeği burnundaki il başkanı Şaban Çopuroğlu, “Kısmet olursa yeni oluşan bu süreçte yeni oluşan yönetimimiz ile birlikte bu hassasiyeti göze alacağız. Elimizden geldiğince güzel işler yapmaya gayret edeceğiz” dedi.

İlk toplantı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti il Başkanı olarak göreve atanan Şaban Çopuroğlu, "Kayseri'nin Türkiye'de bir ağırlığı var, yeni dönemde bu hassasiyeti göze alacağız" dedi. Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Kayseri İl Başkanlığı için 5 isim ile yaptığı görüşme sonrasında Şaban Çopuroğlu'nu İl Başkanı olarak atadı. İl Başkanlığı'na yapılan atama sonrasında Şaban Çopuroğlu bu gün, göreve vekaleten bakan Fatih Hasyüncü ile birlikte basın toplantısı düzenledi.
Toplantıda ilk olarak konuşan AK Parti İl Başkanlığına Vekaleten bakan Fatih Hasyüncü, "Hüseyin Cahit Özden başkanımız 24 Haziran sürecinde istifasından dolayı vekaleten görevi bize devretti. Bu süreçte teşkilat başkanlarımız, ilçe başkanlarımız ve belediye başkanlarımızla koordineli bir vaziyette seçim atlattık. Hepsine teşekkür ediyorum. Yeni İl Başkanımız Şaban Çopuroğlu’na görevi tevdi etti. Allah kendisine kolaylık versin. İl Başkanımızın her zaman yanındayız. Destekçisiyiz, kendisine hayırlı olsun diyorum" dedi.

Çopuroğlu neler söyledi
Şaban Çopuroğlu ise yaptığı konuşmasında, "Türkiye’de yaklaşık bine yakın ilçe var. 81 il var. Bunların hepsi kendi içinde özel, Kayseri’de bizim için özel, doğduğumuz ve yaşadığımız bir şehir. Gazeteciler basın yoluyla bizler de ticaret ve siyaset yoluyla memleketimiz için güzel şeyler yapmaya gayret ediyoruz. İyi işlerimizde destekleyici, yanlış işlerimiz olmaz inşallah, uyarılarınızı dikkate alacağımızı söylemek istiyorum. İlçelerden gelen başkanlarımız da var. Onur verdiler. Kayseri malum 1 milyon 350 bin nüfuslu bir il. 852 bin civarında seçmeni olan bir ilimiz. Türkiye’de ciddi manada bir ağırlığı var. Kısmet olursa yeni oluşan bu süreçte yeni oluşan yönetimimiz ile birlikte bu hassasiyeti göze alacağız. Elimizden geldiğince güzel işler yapmaya gayret edeceğiz" dedi.

Şaban Çopuroğlu kimdir?
1967 yılında Kayseri'de doğdu. İlk ve orta öğrenim tahsilini Kayseri'de yaptı. TED Kayseri Koleji'nden mezun oldu. 1990 yılında Erciyes Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Sonrasında ticaret ile uğraştı. Beyaz eşya alım satımı yapan Çopuroğlu, sonrasında inşaat sektörüne girdi. Halen Çopuroğlu İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı olan Şaban Çopuroğlu, 2006-2009 yılları arasında MÜSİAD Kayseri İl Başkanlığı görevinde de bulunmuştu.

AK Parti son dakika Kayseri AKP son dakika AK Parti Kayseri son dakika Şaban Çopuroğlu kimdir Şaban Çopuroğlu kac yasinda Saban Copuroglu nereli Saban Copuroglu ne is yapiyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Juventus şampiyonluğunu ilan etti
Juventus şampiyonluğunu ilan etti
Ekrem İmamoğlu 3 kulübe destek verecek
Ekrem İmamoğlu 3 kulübe destek verecek