AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özhaseki

Kayseri Büyükşehir Belediye eski Başkanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Ankara'dan belediye başkan adayı oldu. Mehmet Özhaseki kimdir, Mehmet Özhaseki kaç yaşında ve nereli?

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özhaseki

AK Parti Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında Ankara’nın büyükşehir belediye başkan adayını açıkladı. Daha önceleri kulis bilgisi olarak ismi duyurulan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı, Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı, AK Parti Kayseri Milletvekili ve AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Mehmet Özhaseki kimdir?
25 Mayıs 1957 doğumlu. 61 yaşında. Kayserili olan Mehmet Özhaseki, 1994 yılında siyasete Refah Partisi’nden Melikgazi Belediye Başkanı seçilerek girmişti. Daha sonra Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Şükrü Karatepe görevden alınınca, Büyükşehir Belediye Meclisinin oylaması ile Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. 1998 yılından beri yürüttüğü Büyükşehir Belediye Başkanlığını 2015 yılında yapılan genel seçimlerde milletvekili adaylığı için bu görevinden istifa etti. O tarihte milletvekili seçilen Özhaseki, bakanlık, partide başkan yardımcılığı görevinde bulundu. Neşe Özhaseki ile evli ve 3 çocuk babası.

Ankara AK Parti Mehmet Özhaseki Mehmet Özhaseki Ankara aday
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Juventus şampiyonluğunu ilan etti
Juventus şampiyonluğunu ilan etti
Ekrem İmamoğlu 3 kulübe destek verecek
Ekrem İmamoğlu 3 kulübe destek verecek