Agüspor son dakika.. Potanın Sultanları veda mı ediyor

Kayseri’nin gözbebeği basketbol takımı yine makûs talihi ile karşı karşıya. Ortada ne fol var ne yumurta. Kayseri Agüspor’un akıbeti belli değil.

Agüspor son dakika.. Potanın Sultanları veda mı ediyor

Yıllarca Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele veren, EuroCup ve Türkiye Kupası’nda final oynama başarısı gösteren, centilmenliği ile takdir toplayan, mütevazı yönetimi ve kadrosu ile Kayseri’nin gözbebeği haline gelen Kayseri Agüspor’un akıbeti bilinmiyor.

Muamma!
Yeni sezona katılıp katılmayacağı daha geride kalan Cuma günü belli olan Potanın Sultanları, sahipsizliğin dibine vurmuş durumda.. TED Kayseri Koleji, Panküp Şekerspor, Kaskispor isimlerini aldıktan sonra Kayseri Agüspor olarak ligde boy gösteren bayan basketbol takımının yeni sezon katılma müracaatı bulunmasına rağmen ligde nasıl mücadele vereceği muamma.
Yeni sezon öncesinde Kayserispor ile birleşerek sarı kırmızılı takımın amatör branşı olarak gösterilmesi istenilen Agüspor ile ilgili olarak şu ana kadar bir adım atılmış değil. Gerek Kayserispor cephesi gerekse Agüspor cephesi, şehrin önde gelenlerinin vereceği kararı bekliyor.

Bedir ne demişti?
Kayserispor Genel Kurulu’nda Agüspor’un isim değiştirerek Kayserispor ismini alacağı ve sarı kırmızılı takımın bünyesine geçeceği dillendirilmişti. Lakin geçtiğimiz günlerde Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Agüspor yetkililerinden kendilerine bir talep gelmediğini ifade etmişti. Bedir, “Liglerde mücadele eden bir takımı durduk yere bünyeme katamam. Agüspor’un böyle bir karar alması lazım” diyerek topu Agüspor yönetimine atmıştı.


Yağmur’un beklentisi
Kayseri Agüspor Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Yağmur da, ne yapacağını bilmiyor durumda. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile geçtiğimiz hafta görüşen ve “Lige katılım müracaatınızı yapın” talimatı üzerine Türkiye Basketbol Federasyonu’na katılım başvurusunu gösteren Ömer Yağmur, “Bize, Kayserispor’un bünyesine katılacağımız söylendi. Ancak şu ana kadar net bir gelişme yok. Kayserispor cephesinden bizi çağıran yok. Bizim taleplerimize de dönüş yapılmadı. Herkes transferini yapıp, lig planlamasını hayata geçirirken bizim akıbetimiz bilinmiyor. Biz de bilmiyoruz” dedi.


“Düğüm çözülsün”
Kayseri Agüspor’un Vergi, Sigorta ve oyuncu ödemeleri olmak üzere 5 Milyon TL’ye yakın bir borcu olduğunu söyleyen Agüspor Başkanı Ömer Yağmur, “Kayseri Büyükşehir Belediyesi, her yıl bize2,5 Milyon TL veriyordu. Bu sene 1 Milyon TL geldi. Sponsor desteğimiz yok. Dövizden ötürü açığımız var. Vergi ve SSK ödemeleri var. Bunun altından Agüspor Yönetimi olarak kalkmamız imkansız. Şehrimizin büyüklerinin bu kördüğümü çözmelerini istiyoruz ve bekliyoruz. Kayseri’mizin gözbebeği takımımızın kaderine terkedilmesini istemiyoruz” diye duygularını dile getirdi.

Basketbol son dakika Agüspor son dakika Kayseri Agüspor kapanacak mi Abdullah Gul universitesispor Kayseri basketbol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Juventus şampiyonluğunu ilan etti
Juventus şampiyonluğunu ilan etti
Ekrem İmamoğlu 3 kulübe destek verecek
Ekrem İmamoğlu 3 kulübe destek verecek