Advert

Aft Yaralarını Bir Saatte Geçiriyor

Sıklıkla görülen ağız içi rahatsızlıklardan olan aft yaraları evde hazırlanabilecek karışım ile bir saatte geçirilebiliyor.

Aft Yaralarını Bir Saatte Geçiriyor

Ağız içerisinde bulunan mukoza adlı hassas kısımın aşınması ya da yok olması ile kendini gösteren aftlar günlük hayatta kişileri oldukça zor durumda bırakıyor.

Genellikle yanağı ısırmak ısırmakla meydana gelen aftların oluşum sebepleri arasında, acı gıdaların tüketiminden sonra ağızda oluşan yanıklar, demir eksikliği, B12 vitamini eksikliği, uçuk, pamukçuk rahatsızlığı, gargara kaynaklı tahriş, sigarayı bırakma, frengi, dudak kanseri, AIDS, diyabet, tüberkiloz ve bağırsak iltihabı gösteriliyor.

Bazen günlerce, bazen aylarca kendini gösteren Aft rahatsızlığından ise evde kolaylıkla hazırlanabilecek basit bir karışımla bir saat içerisinde kurtulmak mümkün.

Ağızda meydana gelen aft yaraları kişiye oldukça rahatsızlık veren bir durumdur. Bu durumla karşı karşıya kalmamak için aft yaralarını 1 saatte geçiren yöntemi deneyebilirsiniz.

Ağız içinde oluşan aftlar için gargara yapabileceğiniz bir karışımı hazırlamalısınız. Bunun için sumaktan faydalanabilir ve böylece aft oluşumuna ne iyi gelir sorusunun yanıtını da bulabilirsiniz.

Evde kolaylıkla hazırlanabilecek aft geçirici karışımın malzemeleri ise, 1 yemek kaşığı sumak ve 1 bardak su dan oluşuyor.

Bir kabın içerisinde tarifte belirtilen iki malzemenin karıştırılması ile hazırlanan karışım sonra bir müddet ocakta kaynatılıyor.

Kaynadıktan sonra dinlenmeye bırakılan karışım, ılıdıktan sonra gargara yaparak diş etlerine de ağızdaki yer alan aft yaralarına kolaylıkla uygulayabiliyor. Aynı zamanda bu karışım ağız kokularının giderilmesinde de etkili oluyor.

aft aft yaraları sumak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Muharrem İnce'den tamam göndermesi
Muharrem İnce'den tamam göndermesi