Advert

Adil Öksüz’ün 15 Temmuz ilk planı

15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan Darbe’nin sonucu o gece ile ilgili gerçekler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Adil Öksüz’ün 15 Temmuz ilk planı

15 Temmuz hain darbe girişimi öncesi Adil Öksüz’ün FETÖ’cü komutanlarla Ankara Çayyolu’ndaki villada yaptığı toplantıda “15 Temmuz akşamı yapacağımız ilk işlerden biri tutuklu -cemaat- mensuplarını cezaevlerinden çıkarmak” demiş
FETÖ soruşturmalarının gizli tanıklarından 'Şapka'nın ifadesi, FETÖ'nün gizli 15 Temmuz planına ilişkin önemli ipuçları içeriyor.

 

Şapka'nın ifadelerine göre darbe girişiminin bir numaralı sivil imamı Adil Öksüz ihanet gecesinden 9 gün önce Ankara Çayyolu'nda bir villada yapılan toplantıda "15 Temmuz akşamında yapılacak ilk işlerden biri, tutuklu bulunan cemaat mensubu kişileri vakit kaybetmeksizin cezaevlerinden çıkarmak" diyor. 5 Temmuz 2016'da saat 21.00'de Cihan isimli örgüt mensubu WhatsApp üzerinden Şapka'ya bir mesaj göndermiş:

 

Acil Ankara'ya gelmen gerekiyor, hayati bir konu, çok önemli bir konu, mutlaka Ankara'ya gelmen lazım. 'Şapka' 6 Temmuz'da saat 07.40'ta Ankara'ya gidiyor. Cihan onu"önemli bir çalışma yapılıyor" dediği yere götürüyor. Abdullah kod ismini kullanan Kurmay Yarbay Turgay Sökmen'le buluşuyorlar. Sökmen, tüm kuvvetlerin katılımı ile bir darbe planlamasının yapıldığını, çalışmaların gidecekleri yerde devam ettiğini “söylüyor. 

Adil Öksüz Adil Öksüz'ün o geceye ait planı şok etti 15 Temmuz Adil Öksüz Darbe Darbe Adil Öksüz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Muharrem İnce'den tamam göndermesi
Muharrem İnce'den tamam göndermesi