Advert

Adalet Bakanlığı'ndan işsizlere müjdeli haber

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı personel alımı için ilan yayınlandı. 2017 yılında istihdam edilecek kişiler için aranan şartlar.

Adalet Bakanlığı'ndan işsizlere müjdeli haber

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı, 2017 yılında da personel alımını sürdürecek. Yayımlanan ilana göre Adalet Bakanlığı 810 yeni personel alımı gerçekleştirecek. Bu personeller icra katibi olarak istihdam edilecekler.

Başvuru başladı
Adalet Bakanlığı tarafından icra katibi olarak alınacak 810 kişi için başvurular 2 Ocak 2017 tarihinde başladı. İcra Katibi olmak isteyenler başvuru işlemlerini 16 Ocak 2017'ye kadar yapabilecek.

Nasıl başvuru yapılır
810 kişi arasına girmek isteyen kişilerin, icra katipliği sınavı başvuru formu, diploma veya mezuniyet belgesinin ya da öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesinin aslı, kurumca veya belgenin verildiği yer yükseköğretim kurumunca onaylanmış örneği, KPSS-2016 sınav sonuç belgesi, örgün eğitim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarı ile tamamladığına ilişkin belge veya Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslardan alınmış daktilo veya bilgisayar sertifikası ile birlikte sınav birimine ya da sınav evrakının sınav birimine gönderilmesi için mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına müracaat etmeleri gerekmektedir.

Aranan şartlar
-- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak..
-- 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1981 ve sonrası doğumlu olanlar).. 
-- En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak..
-- Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak..
-- KPSS-2016'da lisans mezunları için KPSSP-3, önlisans mezunları için KPSSP-93, ortaöğretim mezunları için KPSSP-94 puan türünden en az 70 puan almış olmak..
-- Görev yapmasına engel teşkil edecek akıl hastalığı bulunmamak.. 
-- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumsuz olmamak..
-- Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak..
-- Kamu haklarından mahrum bulunmamak..
-- Uygulama sınavında ve sözlü sınavda başarılı olmak..

Adalet Bakanlığı Adalet Bakanlığı Personel Alımı Adalet Bakanlığı Katip alımı İcra Katibi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor son dakika.. Damien Da Silva Trabzon’da
Trabzonspor son dakika.. Damien Da Silva Trabzon’da
Kayseri son dakika .. AKP İl Başkanı Hasyüncü'den önemli açıklama
Kayseri son dakika .. AKP İl Başkanı Hasyüncü'den önemli açıklama