Açık Öğretim öğrencilerine müjdeli haber! AÖF'den mezun olmak için..

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Naci Gündoğan, yaklaşık 1,5 milyon öğrenciye müjdeyi verdi. Artık AÖF'den mezun olmak daha da kolaylaştırıldı.

Açık Öğretim öğrencilerine müjdeli haber! AÖF'den mezun olmak için..

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Naci Gündoğan, Açıköğretim Sistemi'ne kayıtlı 1,5 milyona yakın öğrenci için müjdeyi bir haber verdi. Öğrencilerin daha kolay mezun olması için yeni bir sistem hayata geçirilecek.

Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan, Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültelerinden mezun olmasına 3 dersi kalan öğrenciler için dönem uzatma yapmayacaklarını ve mezuniyetlerinin önünün açılacağını ifade etti. Kayıtlı olduğu bölümde bütün derslerden geçen ancak sadece 3 dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler, yıl uzatmak yerine sadece 3 dersin sınavına girip mezun olabilecek. 

Mazeret sınavı yok
Rektör Gündoğan, "Öğrencinin üç ders sınavına girebilmesi için, 2016/2017 öğretim yılı güz veya bahar döneminde o derslere kayıt yaptırmış olması gerekmektedir. Başarısız olduğu üç dersten (DZ) ve/veya (YZ) harf notu alan öğrenciye 3 ders sınav hakkı tanınmaz. Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri) için üç ders sınav hakkı tanınmaz. Üç ders sınav notu, dönem sonu sınav notu yerine geçer. Başarı notu; üç ders sınavı uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile üç ders sınavı notunun yüzdelik oranları dikkate alınarak belirlenir. Öğrencinin başarı notu; 3 ders sınavı uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile 3 ders sınav sonucu esas alınarak hesaplanır. Her ne sebeple olursa olsun 3 ders sınavına katılmayan ve katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılamaz" dedi.

AÖF Sınav tarihi
Anadolu Üniversitesi Rektörü Gündoğan, sınav tarihleri ile ilgili olarak da "Türkiye programları için 3 ders sınavı 22 Temmuz 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilecektir. Türkiye programlarına kayıtlı bulunan ve halen cezaevinde/tutukevinde olup 3 ders sınavına girme hakkı olan öğrencinin sınavı, 22 Temmuz 2017 Cumartesi günü bulunduğu ildeki cezaevinde/tutukevinde yapılacaktır. Yurtdışı programları için 3 ders sınavı 13 Ağustos 2017 Pazar günü fakülte yönetim kurulu kararı ile belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilecektir" açıklaması yaptı.

AÖF Açık Öğretim Fakültesi Açık Öğretim Sınav Prof.Dr. Naci Gündoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erü'de Neler Oluyor ?
Erü'de Neler Oluyor ?
Trabzonspor son dakika.. Damien Da Silva Trabzon’da
Trabzonspor son dakika.. Damien Da Silva Trabzon’da