4N1K dizi oluyor - 4N1K dizisi hakkında herşey

Büşra Yılmaz’ın aynı isimli kitabından sinemaya uyarlanan 4N1K şimdide dizi oluyor.

4N1K dizi oluyor - 4N1K dizisi hakkında herşey

FOX TV ekranlarında yayınlanması için görüşmelerin başladığı gelen bilgiler arasında. Son dönemlerde dizilerde sık sık görsek de lise çağlarındaki gençlerin hayatlarını konu edinen Türk filmleriyle pek karşılaşmıyoruz. Gençler arasında büyük ses getiren, en çok satanlar listesinde yer alan Büşra Yılmaz’ın aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan 4N1K dizi oluyor. Diğer yandan dizinin yayın tarihi hakkında net bir bilgi henüz belirtilmiş durumda değil.

4N1K Konusu:
Erkek fatma tayfasından Yaprak, 4 erkek arkadaşıyla çocukluktan beri dosttur. Bir gün, içinde topuklu ayakkabı olan bir kutu ve not geldiğinde Yaprak kim olduğuna ve aşka dair kafa yorar ve grup içerisinde dengeler değişmeye başlar. 
Diğer yandan sinema filmi için yönetmen koltuğunda Deniz Coşkun’un oturduğu 4N1K’nın dizi çekimlerinde kimin olacağı henüz belli değil. Ayrıca dizinin oyuncu kadrosu için cast çalışmaları henüz devam ediyor.
 

4N1K Sinema Filmi;
Tüm karakterler izlenesi, oldukça eğlenceli. Kendi aralarındaki sinerji oldukça güçlü, kendilerine has karakterleri sevilesi. Kendi özündeki çatışmalar kimi zaman tiplemeye varan algıda sunulsa da “altı üstü birkaç tane buluğ çağı velediyiz” diyerek duruma aslında açıklık getiriliyor. Filmde duygusal sahneler yer alıp fonda duygu seli yaratacak bir müzik varken ve anlatılanlar ciddiyken bile komedi sosu dahil edilmiş. Bu yaklaşım da filmin genel duruşunu kabul ettiriyor. 
 

Hikayenin akışında eksiklik hissi yaşanmasının yanı sıra filmin en büyük problemi kadın erkek rollerine çok dar açıdan baktığı noktalar. Kültürüne göre erkeğin etek giymesi normal karşılanabilirken erkeğe eteği giydirme, “kıvırma” söyleminin uzantısı olarak aşağılama yöntemi olarak kullanılıyor. Sonra “şey” demeden gay diyebilmeli gençler özgürce, gay karakterin hikayesinin bağlanışında daha özgürleştirici bir söylem oluşturulabilirdi. 
 

Sonuç olarak güçlü bir söylemi olmayan, romantizmi tam gençleri heyecanlandıracak 4N1K eğlenceli bir film. Ergenlik çağında değilseniz, izlerken genç kızların nidalarını dinlemeye hazır olmanızda fayda var.

Haber: Ceren Şirin

4N1K Sinema Filmi 4N1K 4N1K Sinema 4N1K Dizisi 4N1K Dizisi Ne Zaman Başlıyor 4N1K Yayın Tarihi 4N1K Kanalı 4N1K Dizisi Oyuncuları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Mustafa Ceceli hakkında flaş iddia.. Michelle Demishevich kimdir
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum