29 Ağustos 2017 Reyting Sonuçları Belli Oldu

Birçok kişinin yakından takip ettiği 29 Ağustos 2017 Reyting sonuçları ne oldu?

29 Ağustos 2017 Reyting Sonuçları Belli Oldu

Her gün ekranlara gelen dizler, programlar ve haberler arsında kim ve hangi kanal birinci oldu. Her akşam olduğu gibi 29 Ağustos Salı akşamı da kanallar dizileriyle birlikte görücüye çıktı. Star TV'nin yeni dizisi Dolunay mı? Show TV Rüya mı? Ya da Kanal D'nin sevilen dizisi Adı Efsane reyting listesinde kaçıncı sırada yer aldı? Haber bültenleri arasındaki reyting yarışını kim kazandı? Diğer yandan Reyting nedir? Total ve AB nedir? Ve kanal sıralaması nasıl yapılır? 

29 AĞUSTOS REYTİNG KAZANANI

1 DOLUNAY STAR TV
2 DOLUNAY (OZET) STAR TV
3 SEVKAT YERIMDAR (TKR) FOX TV
4 SHOW ANA HABER SHOW TV
5 BITIRIM IKILI (Y.S) ATV
6 FOX ANA HABER FOX TV
7 ATV ANA HABER ATV
8 STAR ANA HABER STAR TV
9 HULK (Y.S) ATV
10 COK FILIM HAREKETLER BUNLAR (T.S) SHOW TV

REYTİNG NEDİR?
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

TOTAL VE AB NEDİR?
Reklam şirketlerinin birinci önceliği reklamları hedef kitleye ulaştırmaktır. Bu nedenle reyting sıralaması yapılırken hedef kitlenin gruplandırılması amaçlanır. Bu gruplar, eğitim seviyesi ve gelire bağlı olarak belirlenmiştir. Toplamda 4 grup vardır. Bunlar: A/B, C1, C2 ve D/E. Bunların hepsinin toplamı ise TOTAL olarak adlandırılmıştır.

KANAL SIRALAMASI NASIL YAPILIR?
Reyting sıralaması için yapılan değerlendirme aynı zamanda kanallar için de yapılır. Bu sıralama ile programlar için yapılan değerlendirme aynı değildir. Programlar için yapılan sıralamada tüm gün esas alınırken. Kanal sıralamasında sadece Prime-time sonuçlarına bakılır. Prime-Time televizyonun en çok izlendiği saat 20.00-23.00 aralığıdır. Bir de PT1 ve PT2’den bahsediyoruz. PT1 20.00-22.00 arası kuşağıdır. Yani Prime-Time kuşağının ilk bölümüdür. 22.00 ve sonrasına ise PT2 diyoruz. 

29 ağustos reyting reyting sonuçları reytingler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı