28 Ağustos Reyting Kazananı Recep İvedik

İzleyiciler tarafından büyük bir merakla takip edilen reyting sonuçları belli oldu. Peki, 28 Ağustos 2017 kazananı kim?

28 Ağustos Reyting Kazananı Recep İvedik

İzleyicilerin dizi ve proğramları izleme oranları baz alınarak belirlenen izleme ölçütlerine reyting denir. Dizilerin yayınlandğı günlerde ve saatlerde reyting sıralamalarında yükselmek için verdikleri mücadele de 28 Ağustos Pazartesi günü Star Tv ekranlarında yayınlanan Polis Akademisi TS birinci sırada  yer alarak zirveye oturdu.


Sevilen komedi Recep İvedik ise reyting sıralamalarında ikinci sırada yer aldı. Fox Tv ekranlarında yayınlanan ve yayınlandığı günden itibaren izleyiciler tarafından büyük bir merakla takip edilen Deli Gönül reytinglerde üçüncü sırada yer alırken,yeni sezonda Kanal  D ekranlarında yer alan sevilen aşk dizisi İki Yalancı ise dördüncü sırada yer aldı.


28 Ağustos 2017 Reyting sonuçları;
1 RECEP IVEDIK 3 (T.S) STAR TV
2 DELI GONUL FOX TV
3 GULDUR GULDUR SHOW (TKR) SHOW TV
4 IKI YALANCI KANAL D
5 SHOW ANA HABER SHOW TV
6 FOX ANA HABER FOX TV
7 BANG BANG (Y.S) ATV
8 ATV ANA HABER ATV
9 INSANLAR ALEMI (TKR) TV8
10 DELI GONUL (OZET) FOX TV

 

REYTİNG NEDİR?
İzlenme oranlarına göre belirlenen Reytinglerin nasıl belirlendiği ise  izleyiciler tarafından dizilerden sonra en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.


Reyting sonuçları dizilerin ve programların 2 binden fazla hanede izlenme oranları baz alınarak veriler doğrultusunda yapılan ölçümlerle elde edilir.


Bu ölçümlerin belirlenmesinde kullanılan veriler ise  faklı hanelerde yaşayan insanların  ailegünlük kumanda hareketlerinin ölçümü ile elde edilir. Ve böylede ailelerin gün sonunda en çok izledi diziler ce poğramlar kendilerine reyting sıralamalarında yer edinir. 

 

TOTAL VE AB NEDİR?
İzleyiciler tarafından merak edilen bir diğer konu ise reyting kavramı ile birlikte kullanılan TOTAL VE AB kavramıdır.
Diziler reklam veren şirketlerin önceliği hitap ettikleri hedef kitlelerdir. Bu nedenle reyting sıralaması yapılırken  ulaşılması amaçlanan hedef kitlenin gruplandırılması da  amaçlanır. 


Hedef kitlelere ilişkin olarak belirlenen bu gruplar , bireylerin eğitim seviyesi ve gelirine bağlı olarak belirlenir.Toplamda 4 grup vardır. Bunlar: A/B, C1, C2 ve D/E. Bunların hepsinin toplamı ise TOTAL olarak adlandırılmıştır. Reklam şirketleri bu gruplara göre reklam ve hedef kitle eşleştirmesi yaparak hedef kitleye ulaşmayı amaçlar. 

28 ağustos reyting sonuçları reyting sonuçları recep ivedik 3 28 Ağustos Reyting Kazananı Recep İvedik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı