27 Ağustos Reyting Kazananı Kim

Birçok kişinin yakından takip ettiği 27 Ağustos 2017 Pazar reyting sonuçları açıklandı mı?

27 Ağustos Reyting Kazananı Kim

İlk olarak bir çok kişinin uzun zamandır merakla beklediği Çocuklar Duymasın'ın yeni bölümüyle ekranlara gelmeye başladığı pazar gününde en çok izlenen dizi veya program merak konusu oldu. Önemli yapımların kıyasıya yarıştığı bu kritik günde sizler için hazırladığımız sıralama rehber niteliği taşımakta. İşte düne dair tüm detaylar ve reyting sonuçları.

Bu pazardan itibaren zirvenin yeni bir sahibi var diyebiliriz artık. Çocuklar Duymasın efsanesi bir kez daha televizyonlardaki yerini aldı ve binlerce izleyici Kanal D ekranlarında fenomen diziyi izledi. Peki, dün en çok hangi dizi izlendi ve reyting sonuçlarında birinci oldu?

Çocuklar Duymasın, Çarkıfelek, Show TV ve FOX TV Ana Haber, 10 Numara 5 Yıldız ve daha birçok programın yer aldığı pazartesi gününde 27 Ağustos Pazar reyting sonuçlarının açıklanmasına sayılı saatler kala sizlere reytinglerin nasıl elde edildiğini ve reyting kategorilerini anımsatmak isteriz. Reyting, birbirinden haberi olmayan insanlar üzerinde yapılan ölçümler arasından belirlenerek ortaya çıkarılır.

Verilen aparatlarla televizyonlar üzerinde yapılan testler sonrasında oranlar ve kanal hareketleri ortaya çıkarılır. Bunun yanında reytingler ABC1, AB ve TOTAL olmak üzere üçe ayrılır. Bunlardan en önemlisi ise TOTAL kategorisidir. Bir yapımın başarısı buna bağlıdır ve ne kadar uzun soluklu olacağını TOTAL ölçümleri belirler.

27 Ağustos 2017 Reyting Sonuçları
1 COCUKLAR DUYMASIN KANAL D
2 SEVKAT YERIMDAR (TKR) FOX TV
3 COCUKTAN AL HABERI UNLULER SHOW TV
4 UZAKLARDA ARAMA (T.S) STAR TV
5 COCUKLAR DUYMASIN (OZET) KANAL D
6 ILK BULUSMA FOX TV
7 SHOW ANA HABER SHOW TV
8 YASAK KRALLIK (Y.S) SHOW TV
9 FOX ANA HABER HAFTA SONU FOX TV
10 ATV ANA HABER ATV

 

REYTİNG NEDİR? 
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir. 

TOTAL VE AB NEDİR? 
Reklam şirketlerinin birinci önceliği reklamları hedef kitleye ulaştırmaktır. Bu nedenle reyting sıralaması yapılırken hedef kitlenin gruplandırılması amaçlanır. Bu gruplar, eğitim seviyesi ve gelire bağlı olarak belirlenmiştir. Toplamda 4 grup vardır. Bunlar: A/B, C1, C2 ve D/E. Bunların hepsinin toplamı ise TOTAL olarak adlandırılmıştır. Reklam şirketleri bu gruplara göre reklam ve hedef kitle eşleştirmesi yaparak hedef kitleye ulaşmayı amaçlar. 

27 Ağustos Reyting Kazananı Çocuklar Duymasın 27 Ağustos reyting sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı