26 Ağustos 2017 Dolar ne kadar

Yatırımcının yakından takip ettiği döviz fiyatları belli oldu.

26 Ağustos 2017 Dolar ne kadar

Haftaya yükselişle başlayarak hafta ortalarında ayın en düşük seviyesine kadar gerileyen dolar hafta sonuna da en düşük seviye de devam ediyor.


Bankalararası piyasada dolar/TL 3,45'in altına inerek yılın en düşük düzeyine geriledi. Bu rakam Aralık 2016'dan bu yana görülen en düşük seviye. Euro/TL, 4,10-4,11 bandında işlem görüyor.  
 

Gelişmekte olan para birimlerine yönelik girişlerle dolar/TL bankalararası piyasada 3.4480'i gördü.  Analistler, bu hızlı düşüşü yerli yatırımcıların bayram öncesi dolar bozdurarak TL faizden yararlanmasına bağlıyor. Yaklaşık 1 aydır 3,50-3,55 bandında seyir izleyen dolar/TL hafta başında bu seviyenin altına gerilemişti. 
 

Piyasaların gözü Fed Başkanı Janet Yellen'ın konuşmasındaydı. Yellen, Jackson Hole'daki konferansında yaptığı konuşmada ABD'nin küresel finansal kriz sonrasında yürürlüğe koyduğu bankacılık sektörü düzenlemelerini savunarak, bundan sonra yasalarda yapılacak değişikliklerin son derece sınırlı olması gerektiğini söyledi.
 

Yellen merkez bankasının para politikası hakkında bir değerlendirmede bulunmadı. Yellen'in para politikasına değinmemesiyle sonrası dolar yen ve euro karşısında değer kaybetti. Analistler teknik açıdan dolar/TL'de 3,5040 seviyesinin direnç, 3,4730 seviyesinin ise destek olarak öne çıktığını belirtiyordu.

Döviz Dolar Euro Kur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı