Advert

22 23 Ağustos Kayseri Hava Durumu

Sıcaklıkların ardından yurda giriş yapan yağışlı hava dalgasının hafta sonundan itibaren Kayseri'de etkisini göstermesi bekleniyor.

22 23 Ağustos Kayseri Hava Durumu

Uzun süre Ağustos sıcaklıklarının etkisi altında kalan yurda yağmurlu dalgası giriş yaptı. Mevsim normallerinin üzerinden seyreden hava sıcaklıkları ve giderek artış gösteren nem oranları vatandaşları bunalmıştı.Kavurucu Ağustos sıcaklıklarının ardından yurda giriş yapan yaışlı hava dalgasının Kayseri’de etkisini uzun süre göstermesi bekleniyor.

 Hafta ortasından itibaren ülkeyi etkisi altına alacak rüzgârlı ve yağışlı havaların genellikle, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerinde orta kuvvette, 30-50 km/saat hızla etkisini gösterecek. Yine Meteoroloji tarafından yapılan değerlendirilmelere göre; Nevşehir, Niğde ve Kayseri çevre illeri ile Eğe Bölgesi ‘nin iç kesimlerinde kısa süreli ve üzere sağanak üzere,  gök gürültülü yağışlar bekleniyor.

 Etkisini uzun süre göstermesi beklenen yağışların; Erzurum’un kuzey kesimleri, Trabzon ve Rize’nin iç kesimleri ile Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli bir şekilde yağması bekleniyor. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre; 22 Ağustos Salı günü Kayseri’de en düşük 15 derece, en yüksek 30 derece ile parçalı bulutlu hava bekleniyor.23 Ağustos Çarşamba günü ise en düşük 17 en yüksek 29 derece ile parçalı bulutlu.
 

erciye meteroroloji kayseri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Muharrem İnce'den tamam göndermesi
Muharrem İnce'den tamam göndermesi