2018 KPSS ön lisans sınav sonucu, tercih kılavuzu

2018 KPSS ön lisans sınav sonuçları açıklandı mı? 2018 KPSS şampiyonu kim? 2018 KPSS ön lisans tercihler ne zaman yapılacak? 2018 KPSS tercih kılavuzu için..

2018 KPSS ön lisans sınav sonucu, tercih kılavuzu

KPSS Ön Lisans sınavı sonuçları için geri sayım başladı. ÖSYM tarafından 4 Kasımda gerçekleştirilen KPSS Ön Lisans sonuçları merakla bekleniyor.  Üniversitelerin 2 yıllık bölümlerinden mezun olan öğrencilerin girmiş olduğu KPSS Ön Lisans Sınavı 60 soru Genel Yetenek ve 60 soru Genel Kültür olmak üzere 2 bölümden oluşuyor. 

Sonuçlar...
Merakla sonuçların açıklanmasını bekleyen adaylar 29 Kasım 2018 tarihi itibariyle ÖSYM’nin  https://sonuc.osym.gov.tr adresinden ve ÖSYM’nin mobil uygulamalarından T.C Kimlik Numaraları ve ÖSYM şifreleri ile sınav sonuçlarını öğrenebileceklerdir. 

Tercihleri Ne Zaman
Sonuçların açıklanmasıyla birlikte en çok merak edilen bir diğer konu ise tercihler ne zaman yapılacak ve neye göre yapılacak?  KPSS 2018/2 tercih tarihleri, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Yayımlanan bilgilere göre Devlet Personel Başkanlığı Bazı Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme başlığıyla gerçekleştirilen duyuruya göre süreç, 11 Aralık tarihinde başlayacak ve 20 Aralık tarihinde sona erecek.

Tercih Kılavuzu...
Sonuçların açıklanmasıyla birlikte binlerce aday memurluk için tercihlerini yapacak. Adayların tercihlerini doğru şekilde yapabilmesi için ÖSYM tarafından KPSS Ön Lisans tercih kılavuzu, kurum tarafından belirlenen tarihler arasında yayımlanacaktır. Henüz resmi tarihler açıklanmadı. Tercih kılavuzuna ulaşmak isteyen adaylar için Tercih kılavuzu, ÖSYM doküman sayfasında yayımlanıyor.

2018 KPSS ön lisans sonuçları 2018 KPSS başarı 2018 kpss ön lisans ne zaman ön lisans ön lisans en çok bilen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Juventus şampiyonluğunu ilan etti
Juventus şampiyonluğunu ilan etti
Ekrem İmamoğlu 3 kulübe destek verecek
Ekrem İmamoğlu 3 kulübe destek verecek