2017 Volvo XC60 özellikleri ve fiyatı

Araç meraklılarının sabırsızlıkla beklediği Volvo’nun yeni otomobili gün yüzüne çıktı. Peki, merak edilen yani aracın teknik özellikleri ve fiyatı nasıl?

2017 Volvo XC60 özellikleri ve fiyatı

9 yıl önce piyasaya sunulan ve dünyada yaklaşık 1 milyon adet satışla Avrupa'nın en çok satan orta boy SUV'u unvanına sahip XC60, bugün hala Volvo'nun toplam küresel satışlarının yüzde 30'unu oluşturuyor. Bu nedenle büyük bir merakla beklenen XC60, Volvo’nun yeni dönem dönüşüm planının da en önemli temsilcisi olarak öne çıkıyor.
 

Yeni güvenlik ve sürüş teknolojilerini yeni XC60’da birleştiren Volvo kompakt SUV sınıfında atağını sürdürüyor. Ön satışlarına temmuz ayında başlanan, ilk teslimatların ekim sonu gerçekleşeceği Yeni XC60 Türkiye’de önce 190 hp gücünde D4 AWD motor seçenekleriyle satışa sunulacak. 
 

Son teknolojiyi sunan, stil sahibi ve dinamik SUV'lar tasarlamakta güçlü bir mirasa sahip Volvo Cars, Yeni XC60’la orta boy SUV sürüş deneyimini yeniden tanımlıyor.

Yeni Volvo XC60 fiyatı ve teknik özellikleri
SPA Platformunun esnekliğiyle ön ve arka aksyol tutuş, sakin ve kontrollü gövde salınımları gibi sürüş konforu sunan yeni XC60, hıza duyarlı direksiyon sistemi, ideal gürültü yalıtımı, kapsamlı kişiselleştirme olanaklarıyla da bu konforu tamamlıyor. 
Tamamen yeni teknolojilerle donatılan Yeni XC60, bugüne kadar üretilmiş en güvenli otomobillerden biri. Volvo XC60 yeni dönem teknolojileri arasında yer alan ve otomobiller, yayalar, büyük hayvanlarla olan çarpışmaları engellemeye yardımcı olan City Safetysistemine eklenen 3 yeni özellik çığır açma niteliği taşıyor. Bunlardan ilki; direksiyon yardım (SteerAssist) özelliği. Sürücünün olası bir çarpışmadan kaçabilmesi için -ihtiyaç anında- otomatik olarak direksiyon da yardım sağlıyor.


Direksiyon desteği, 50-100 km/h hızlar arasında aktif hale geliyor. Diğer yandan (OncomingLaneMitigation) olarak adlandırılan ve karşı şeritten gelen araçlarla çarpışmayı önlemede sürücüye yardımcı olan bir sistem daha ekledi. Sistem, farkında olmadan şeridinden çıkan sürücüyü uyarıyor ve ona otomatik direksiyon yardımı sağlıyor. Sürücü böylelikle karşıdan gelen aracın önünden çekiliyor ve tekrar şeridine giriyor.

İlk kez Yeni XC60’da kullanılan bu sistem, 60-140 km/h hız aralığında aktif olarak çalışıyor. Ayrıca büyük hayvan algılama (LargeAnimalDetection), yoldan çıkma engelleme (Run-off Road Mitigation) ve yarı otonom sürüş desteği Yeni XC60’daki diğer güvenlik özellikleri arasında yer alıyor. Yeni XC60'ın sunduğu motor seçenekleri arasında, en üst seviyede, 407 hp güce sahip, 0-100 kilometreye sadece 5.3 saniyede çıkabilen, Volvo'nun ödüllü T8 Twin Engine benzinli ve elektrikli hibrit motoru bulunuyor.

Yeni Volvo XC60; ilk aşamada 190 hp gücünde D4 AWD motor seçenekleriyle satışa sunulacak. Ve ardından 320 hp güç ve 400 Nm çekiş üreten T6 AWD otomatik, 254 hp güç üretenT5 AWD otomatik,235 hp, güç üreten D5 AWD otomatik, motor seçenekleriyle de Türkiye’deki kullanıcılarla buluşacak. 407 hp güç üreten plug-in hybrid çözümü T8 Twin Engine AWD otomatik de seçenekler arasında yer alıyor. Yeni XC60, önündeki yola hakim, ilham veren güvenli bir sürüşün yanı sıra özenle tasarlanmış, İskandinav ruhunun yalınlığını yansıtan, iç kabinin sunduğu lüks ve konforla duygulara hitap ediyor.

Ayrıca araçta Bowers&Wilkins ses sistemi,eğlence uygulamaları, SensusNavigasyon, akıllı telefon entegrasyonu, Apple CarPlay ve Android Auto Yeni XC60’ın barındırdığı birçok uygulamadan sadece birkaçı. Ön satışlarına temmuz ayında başlanan, ilk teslimatların ekim sonu gerçekleşeceği Yeni XC60 Türkiye’de önce 190 hp gücünde D4 AWD motor seçenekleriyle satışa sunulacak. Yeni XC60 D4 AWD Momentum 350.000TL, Yeni XC60 D4 AWD Inscription 386.930TL, Yeni XC60 D4 AWD R-Design ise 383.460TL satış fiyatıyla kullanıcıyla buluşacak.

Yeni Volvo XC60 fiyatı Yeni Volvo XC60 özellikleri 2017 Volvo XC60 2017 Volvo XC60 teknik özellikleri Volvo XC60 Volvo XC60 Türkiye satış fiyatı Volvo XC60 fiyatı Volvo XC60 teknik özellikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı