Advert

2017 PYBS Burs Sonuçları ve Ücretler

Öğrencilerin ve ailelerin yakından takip ettiği PYBS sınav sonuçları bugün açıklanacak. Peki, sınavda başarılı olup burs almaya hak kazanan öğrencilerine ne kadar ücret bağlanacak?

2017 PYBS Burs Sonuçları ve Ücretler

Merakla bekledikleri PYBS burs sonucunun bugün açıklanacağını öğrenen öğrenci ve veliler gözlerini şimdi de burs başvurularına çevirdi. Peki, bursu almaya hak kazanan öğrenciler başvurularını nasıl yapacaklar? Bursluluk ücretleri ne kadar olacak?

2017 PYBS sınav sonucunu öğrenmek 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11 inci sınıf öğrencileri bu işlemi 18 Temmuz 2017 tarihinden itibaren Bakanlığın http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden gerçekleştirebilecekler. 

Parasız Yatılı Bursunu almaya hak kazanan öğrenciler okul müdürlüklerine başvurularını yapacaklar. MEB’in yayınladığı kılavuza göre, “Bursluluğu hakkını kazanan öğrencilerin bursluluk işlemleri okul müdürlüğü tarafından ilgili burs döneminde e-Burs Modülü üzerinden gerçekleştirilecektir.”

Merak edilen bursluluk sınavını kazanıp onay alan öğrenciler 3 ayda 475 TL burs alacak. Burslar öğrenci velileri aracılığıyla öğrenci adına açılacak olan banka hesaplarına yatacak. Bursluluğa hak kazanan ortaokul ve imam hatip ortaokulları ile ortaöğretim okulu/kurumu öğrencilerinin bursluluk kayıt işlemleri, öğrencilerin öğrenim gördükleri veya kayıt yaptırdıkları MEB’e bağlı resmî okul müdürlükleri vasıtasıyla yapılacak olup, öğrenci kayıtlarının başladığı zamanda başlayıp sonlanacaktır.

PYBS Burs Sonuçları PYBS Burs PYBS Burs Sonuçları Açıklandı mı PYBS Burs Ücretleri Ne Kadar Olacak PYBS
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzonspor son dakika.. Damien Da Silva Trabzon’da
Trabzonspor son dakika.. Damien Da Silva Trabzon’da
Kayseri son dakika .. AKP İl Başkanı Hasyüncü'den önemli açıklama
Kayseri son dakika .. AKP İl Başkanı Hasyüncü'den önemli açıklama