2017 işsizlik maaşı nereden alınır nasıl başvuru yapılır

Geçtiğimiz günlerde işsizlik oranlarının açıklanması ile birlikte, işsizlik maaşı almak için gerekli şartların neler olduğu ve nasıl başvurulacağı da merak edilmeye başlandı.

2017 işsizlik maaşı nereden alınır nasıl başvuru yapılır

İş hayatında etkin olarak rol alan bir çok kişi tarafından merak edilen işsizlik maaşları, nereden ve nasıl alındıkları da ülkedeki işsizlik oranlarının belirlenmesi ile merak edilmeye başlandı.

İşsizlik maaşı nasıl alınır?

Genel olarak işlerinden ayrılan bireylein eni bir iş bulma süreci içerisinde başvurdukları işsizlik maaşlarının alınabilmesi için devlet tarafından belirlenen kanunların bilinmesi gerekiyor.

Konuya ilişkin olarak belirlenen kanunda yer alana ifadelere göre ise; Bireylerin istek, yetenek, sağlık ve gerekli yeterliliklerinin yerinde olmasına karşın, çalışanladan kendi istek ve kusuru dışında işini kaybedenler ve  son 120 gün içinde prim ödemiş ve aynı zamanda sürekli çalışmış , aynı zamanda son 3 yıl içinde en az 600 gün ile işsizlik sigortası primi ödemiş olanla, iş sözleşmesinin feshinden sonraki 30 gün içerisinde başvuru yapmaları koşuluyla ancak maaş başvurusunda bulunabilirler.

Başvuru Nereden Yapılır?

İş maaşı başvuruları devlet tarfından belirlenen kanun çerçevesinden gereli şartların uygun olması koşulu ile; bireyler tarafından 30 gün içerisinde en yakın İŞKUR merkezine gidilerek ya da internet üzerinden www.iskur.gov.tr adresine başvuruda bulunarak yapılabiliyor.

Başvurular aynı zamanda e- Devlet üzerinden de gerçekleştirilebiliyor.

işsizlik maaşı işsizlik maaşı nedir işsizlik maaşı nereden alınır işsizlik maaşı almak için gereken koşullar kimler işsizlik maaşı alabilir işsizlik maaşı nasıl hesaplanır 2017 işsizlik maaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Melikgazi’de şeffaf ihale
Melikgazi’de şeffaf ihale
FETÖ'den alınan futbolcular hakim karşısında
FETÖ'den alınan futbolcular hakim karşısında