2017 Hac Kayıtları Bitiş Tarihi

2017 Yılı Hac başvuru tarihleri belli oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı 2017 yılı Hac kayıtlarının başladığını açıkladı.

2017 Hac Kayıtları Bitiş Tarihi

Kutsal topraklara gitmek isteyen hac adayları için 2017 yılı Hac Kayıt Başvuruları başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı 2017 yılı Hac kayıtlarının başladığını duyurdu. 2017 yılı hac kayıtlarının başlamasıyla birlikte İl Müftülüklerin de yoğunluklar arttı. Diyanet’in Hac ve Umre yönetmeliğinde bazı değişiklikler olduğu açıklandı. Kutsal toprakları ziyarete gelen kafileler için görevlendirilen din görevlileri sayısı artırıldı.

Ayrıca Umre seyahatleri ile ilgili işlerin Diyanet İşleri Başkanlığınca yürütülmesine dair değişiklik yapılması hakkında yönetmelik yürürlüğe girdi.  Hacca gitmek isteyenler, ön kayıtlarını veya kayıt yenileme işlemlerini, 18 ile 27 Ocak arasında bağlı bulundukları il ya da ilçe müftülüklerinde ya da Diyanet İşleri Başkanlığının resmi web sayfasından elektronik ortamda yapabilirler.

Bu yıl ilk kez hacca gitmek için kayıt yaptıranlar, kayıt ücretlerini ödedikten sonra Diyanet İşleri Başkanlığının resmi internet sayfasından bulabilecekleri form dilekçeyle doğrudan ön kayıtlarını yaptırabilecekler. İsteğe başlı olarak il ya da ilçe müftülüklerinden de form dilekçeyi alabilirler. Geçen yıl kuraya katılanlardan hacca gidemeyenlerin kayıt yenileme işlemleri ise Diyanet İşleri Başkanlığınca otomatik olarak yapılacak. Hac konaklama türü ya da kayıt bilgilerinde değişiklik yapmak isteyenlerin, müftülüklere başvurarak, müracaat süresinde bunu gerçekleştirmesi gerekir.

Kura çekimleri 2 Mart’ta yapılacak. Ön kayıt ve kayıt yenileme işlemlerinin tamamlanmasının ardından hacca gidecek adaylar, 2 Mart'ta Diyanet İşleri Başkanlığı konferans salonunda çekilecek hac kurasıyla belli olacak.

2017 Yılı Hac Kayıt Tarihi 2017 Yılı Hac Bitiş Tarihi 2017 Hac Kayıt Başlangıç Tarihi Hac Kaydı Başlangıç Hac Kaydı Bitiş 2017
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elazığ.. Feci kaza 13 yaralı
Elazığ.. Feci kaza 13 yaralı
Hangi İl Kaç Milletvekili Çıkartacak
Hangi İl Kaç Milletvekili Çıkartacak