Advert

19 20 Ağustos Kayseri Hava Durumu

Kavurucu Ağustos sıcaklıklarını geride bırakan Kayser yerini yağışlı havalara bırakıyor.

  19 20 Ağustos Kayseri Hava Durumu

 

Uzun süre Ağustos sıcaklıklarının etkisi altında kalan yurda yağmurlu dalgası giriş yaptı. Mevsim normallerinin üzerinden seyreden hava sıcaklıkları ve giderek artış gösteren nem oranları vatandaşları bunalmıştı.

Hafta ortasından itibaren ülkeyi etkisi altına alacak rüzgârlı ve yağışlı havaların genellikle, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerinde orta kuvvette, 30-50 km/saat hızla etkisini gösterecek.

Yine Meteoroloji tarafından yapılan değerlendirilmelere göre; Nevşehir, Niğde ve Kayseri çevre illeri ile Eğe Bölgesi ‘nin iç kesimlerinde kısa süreli ve üzere sağanak üzere,  gök gürültülü yağışlar bekleniyor.

Etkisini uzun süre göstermesi beklenen yağışların; Erzurum’un kuzey kesimleri, Trabzon ve Rize’nin iç kesimleri ile Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli bir şekilde yağması bekleniyor.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre; 19 Ağustos 2017 Perşembe günü Kayseri’de en düşük 16 derece ile güneşli ve yer yer parçalı buşlutlu , en yüksek 32 derece ile yer yer sağanak yağış bekleniyor.

20 Ağustos 2017 Cuma günü ise, en düşük 16, en yüksek 33 derece ile güneşli hava bekleniyor.

 

kayseri kayseri hava durumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Facebok hakkında Zuckerberg konuştu
Muharrem İnce'den tamam göndermesi
Muharrem İnce'den tamam göndermesi