14 Eylül Altın Fiyatları

Son günlerde yükselişe geçen altın fiyatları, seyrini gramı 147 tl üzerinden sürdürmeye devam ediyor.

14 Eylül Altın Fiyatları

Özellikle düğün ve nişan törenlerinin artması ile birlikte vatandaşlar tarafından hediye edilmek için alınan altın fiyatları son günler de yükselişe geçti.

Yastık altında sakladığı altınları ile yatırım yapmak isteyen vatandaşlar tarafından da, büyük bir merakla takip edilen altın fiyatları, halen gram olarak 147 TL oranında seyretmeye devam ediyor.

İstanbul'un kalbi olarak nitelendirilen ticaret merkezi Kapalıçarşı'da ise gram altın 147,18 liradan alınırken, 147,24 liradan alıcı buluyor.

Çeyrek altın, Yarım altın ve Cumhuriyet altını fiyatları ise 14 Eylül Cumartesi günü güncel olarak ise şu şekilde;
Serbes piyasa fiyatlarına göre Çeyrek altın 235,28 liradan alınırken 241,17 liradan satılıyor.

Yarım altın ise 470,57'den alınırken 482,33 liradan satılıyor.Cumhuriyet altını ise 973,67 liradan alınıp 988,38 liradan alıcı buluyor.

Çeyrek Altın Nedir?

Türkіye’ de çeyrek аltın оlаrаk ifadе edіlen altın сinsi çeyrek altın, 1.75 grama denk gelmekle birlikte, 22 ayar olarak satışa sunulur.

Cumhurіуet altınının dörtte biri оlarak ifade edilen çeyrek altında 1.6065 gram 24 aуar altın bulunmaktadır ki çeyrek altının fiyatı bunun üzerіnden hesaplanır ve ardından іşçіlіk ve kâr payı ile ѕatılır.

Bu kıѕım satın аlınаn уere göre de değişiklik gösterebilirken, aynı zamanda çeyrek altının Meskük kalın altın vе ziynet olmаk üzere іkі çeşidi de bulunuyor.

altın fiyatları serbes piyasa çeyrek altın yarım altın cumhuriyet altını
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Şeker hastalığından nasıl kurtulurum
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı
Kırkpınar flaş gelişme.. Hakemler görevden alındı