Advert

13 Ağustos Dolar Avro ne kadar? Tarihi rakam

Türkiye'nin üzerinde karabulutlar gezmeye devam ediyor. Dolar ve Avro tarihi bir rakama ulaştı. 13 Ağustos 1 Dolar ne kadar, 13 Ağustos 1 Avro kaç lira oldu? İşte 13 Ağustos Döviz kurları

13 Ağustos Dolar Avro ne kadar? Tarihi rakam

Türkiye'de son 1 ay içerisinde döviz kurunda büyük bir çalkalanma ve akabinde artış var. Özellikle Amerikan Doları, Türk Lirası karşısında büyük bir yükseliş gösterip her gün ayrı bir rakamsal rekor kırarken,adeta Avro ile kafa kafaya gelirken 13 Ağustos 2018 rakamları vatandaşın gözünü iyice korkutur oldu.

"10 TL olsun, alan almayan belli olsun" soğuk esprisi neredeyse gerçek olacak! Amerikan Doları yükselişini sürdürürken, Türk Lirası değer kaybını sürdürürken bugünkü rakamların önüne nasıl geçileceği merak konusu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yastık altındaki dövizini çıkarıp bozdurun, Türk lirası alın" çağrısı yanıt bulmazken, haftaya 6,28 TL ile nokta koyan Amerikan Doları, Asya borsasında 7.85'e kadar yükseldi. Avro ise 9,06 TL'yi gördü. Bu rakamlar Türkiye'ye nasılm yansır bilinmez ama, yatırımcılar, döviz borcu olanlar Pazar gecesini pek de hoş geçirmedi.

Adeta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Ekonomi Bakanı Berat Albayrak'ın yaptığı her konuşma sonrasında döviz kurunun artması, endişeye yol açarken, 13 Ağustos itibariyle Türk Lirası, değer kaybını sürdürdü. Bugün için dolar 7 TL seviyelerinde güne başlarken Avro ise 8 TL civarında Pazartesi sendromuna merhaba dedi.

Bakalım gün içerisinde ve özellikle bu hafta Amerikan Doları ile Avro 10 TL'yi bulacak mı? Yoksa yetkililer, Kurban Bayramı öncesinde Dolar ve Avro'nun bu umarsız yükselişine nokta koyabilecek mi?

13 Agustos dolar 13 agustos avro Dolar bugun kac lira Avro ne kadar artti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayserispor’a ceza
Kayserispor’a ceza
Galatasaray - Trabzonspor maçı taraftar sayısı
Galatasaray - Trabzonspor maçı taraftar sayısı