10 Eylül Pazar Rating Şampiyonu Savaşçı Oldu

Televizyon dünyasının temel belirleyicisi rating sonuçları neler? 10 Eylül rating şampiyonu kim

10 Eylül Pazar Rating Şampiyonu Savaşçı Oldu

Yayınlandığı günden beri oldukça dikkat çeken dizi Savaşçı 10 Eylül raiting şampiyonu oldu. Rating sıralamasına giren dizi, film ve fragmanlar haberde

Rating Nedir?    
İzleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir. 

TOTAL Ve AB Nedir?      
Reklam şirketlerinin birinci önceliği reklamları hedef kitleye ulaştırmaktır. Bu nedenle reyting sıralaması yapılırken hedef kitlenin gruplandırılması amaçlanır. Bu gruplar, eğitim seviyesi ve gelire bağlı olarak belirlenmiştir. Toplamda 4 grup vardır. Bunlar: A/B, C1, C2 ve D/E. Bunların hepsinin toplamı ise TOTAL olarak adlandırılmıştır. Reklam şirketleri bu gruplara göre reklam ve hedef kitle eşleştirmesi yaparak hedef kitleye ulaşmayı amaçlar. 


12 Şubat 2018 Pazartesi rating sonuçları
1. SAVASCI FOX TV 5.29

2. COCUKLAR DUYMASIN KANAL D 4.64

3. COCUKLAR DUYMASIN (OZET) KANAL D 2.84

4. RUYA SHOW TV 2.73

5. SAVASCI (OZET) FOX TV 2.66

6. CARKIFELEK STAR TV 2.61

7.GULBIN TOSUN ILE FOX ANA HABER HAFTA SONU FOX TV 2.52

8. ILK BULUSMA FOX TV 2.48

9. ATV ANA HABER ATV 2.32

10. SHOW ANA HABER SHOW TV 2.19

10 Eylül Rating şampiyonu Savaşçı dizisinin konusu
Yüzbaşı Kağan Bozok (Berk Oktay) ve Albay Halil İbrahim Kopuz (Murat Serezli) daha önceki davalarda içeri alınmış ve alıkonmuş iki Türk subayıdır. 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası devletin üst kurumları Kopuz’un göreve dönmesini ister. Kopuz, eskiden liderliğini yaptığı “Kılıç Timi” kadrosunun kurulması şartıyla göreve döneceğini söyler. Başlarda itiraz edilse bile sonradan Albay Kopuz’un göreve dönmesi için Kılıç Timi toplanır. Kılıç Timi’nden bazıları ordudan atılmış, bazıları içeri atılmış olsa bile ordudan atılanlar göreve yeniden alınır. Ergenekon ve türü davalarda içeri atılmış askerler içeriden çıkarılır ve görevlerine geri dönerler. Göreve döndükten sonra sınır ötesi harekâtlara katılırlar, PKK ile çatışmalara girerler akış bu şekilde devam etmektedir.

REYTİNG rating reyting nedir 10 eylül reyting sonuçları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayseri OSB Atletikspor galibiyetle başladı
Kayseri OSB Atletikspor galibiyetle başladı
Galatasaray’dan sert açıklama
Galatasaray’dan sert açıklama